Zavrieť

Porady

nájomné

Dobrý deň chcela by som sa spýtať ohľadom nájomného za pôdu - máme zmluvu na 5 rokov a spolu za všetky roky je to viac ako 5000,- nemôžeme ani jednu platbu zaplatiť v hotovosti? Už sme jedným nájomcom takto zaplatili ak by som im poslala splátku poštovou poukážkou bolo by to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    Ak je jeden z vás právnicka osoba alebo fyzická osoba-podnikateľ tak nemôžete.
    (Sume je stanovená na jeden právny vzťah)
    Poštovou poukážkou samozrejme môže bez limitu.

    Pripájam Vám obsiahlejsi článok:

    http://www.podnikam.webnoviny.sk/uct...priklady/33030
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vikuš Ďakujem veľmi pekne a ak suma spolu za 5 rokov nepresahuje 5000,- je možná platba v hotovosti, že.
    Mishok na casovom ropati nezalezi... iba na sume.
    Ak mate napr zmluvu na dobu neurcitu tak neviete ci ta sume prekroci hranicu a preto by ste mali robit kazdu platbu bezhotovostne
    vikuš Ešte by som sa spýtala inak - nájomné za jeden rok je 1600,- eur a nájomná zmluva je uzatvorená na 5 rokov nemôžeme zaplatiť jednu splátku teda jeden rok v hotovosti a ostatné na účet, alebo poštovou poukážkou?
    Mishok Nie. Hodnota zmluvného vzťahu presahuje 5000€ takze žiadna zo splátok nemôže byt platená v hotovosti.

    Jedinou výnimkou by boli platby pred 1.1.2013 (kedy začal platiť zakon o obmedzení platieb v hotovosti)
    Platby do 31.12.2012 sú bez obmedzenia.
    Platby po tomto dátume bezhotovostne ak zmluvný vzťah je na viac ako 5000€, a nezáleží na súčte týchto platieb (preto sa môže stať ze budete napr. povinná zaplatiť poslednú 200€ splátku v 2013 bezhotovostne hoc ste do konca roka 2012 takúto povinnosť nemali)

    Platby cez postu sú ok
    vikuš Ďakujem Vám, pretože konatelia takto vyplatili ročné nájomné v hotovosti a ja sa pokúsim s nimi dohodnúť, že by sme to zrealizovali poštovou poukážkou - sú to starší ľudia, účet isto nemajú.

    Ešte som zadala jednu otázku ohľadom pôžičky od spoločníka na tú by ste mi nevedeli poradiť.

    Ešte raz ďakujem.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.