Zavrieť

Porady

nemožnosť vyšrubovať spojku vodovodnej rurky a ventilu...

v kupelke praskla spojka medzi plast.vodovod.vypustkom a ventilom na vodu... je hlbšie v stene a z hrôzou som zistil,že zvnutra nemá šrubenie ani nijaký zarez a nedá sa chytiť do klieští/netrčí von...
skusil som WD 40 nepomohlo,kliešťtami som len odlomil zo spojky...
buchač Všetko sa dá....

Len je lepšie raz vidieť, ako 100 x popísať. Čiže, inak povedané, foto by nebolo ???

Aké kliešte ?
Ako hlboko ?
..... ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mr.dred je offline (nepripojený) mr.dred

    mr.dred
    Najhorší scenár je vysekať a vymeniť aj s kusom plastu.
    Až tam bolo na spoji konope nasucho možno by pomohlo spojku viackrát nahriať a schladidiť, ale netočiť s tým za tepla aby si neukrútil plastový prechodník.
    Možno by sa ti podarilo prechodník celkom rozlámať až do vnútra závitu v prechodníku a pomôsť si pritom nejakým tenkým špicatým nástrojom.Vnútorný závit potom prefrišovať závitníkom
    lapejko rada nie zlá, ale pre málo skúseného remeselníka s náradím, laik to asi neporieši...

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Do spojky alebo šrubenia, nepochopil som presne čo chceš vybrať našrubuješ vyťahovak. Armatura je pravotočiva a vyťahovak ľavotočivý. Vyťahovak sa zakusne do materialu koľko potrebuje, potom ide armatúra von. Núdzovo sa dá použiť aj ľavotočivý guľový čap z auta.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Indeed ľavotočivý guľový čap ??? to kde si taký videl ??? -o--
    Taserda Už si videl nejaký guľový čap? Sú ľavo aj pravo točivé a s vonkajším aj vnútorným závitom. http://quad-moto.sk/eshop/quadmoto-s...r=ASC&limit=75
    http://quad-moto.sk/eshop/quadmoto-s...r=ASC&limit=75 danpoce potrebuje ten z prvého odkazu. Nepíše však dosť jasne čo chce vybrať ,veľkosť ani materiál, Známi s guľákom takto vybral redlžovák batérie z polcolového kolena. Vyťahovák tam nevošiel koli tomu že koleno je krátke. Guľák som mu dal ja.
    Indeed Jaj sorry , ja som si vždy predstavil ten koniec guĺového čapu , ktorý je nad tiahlom, tam je vždy pravý zavit

    nenapadlo ma to,že hovoríš o tom konci ktorý je zavitom spojeny s tyčou riadenia....
    danpoce de o železnú polcolovú spojku problem je,že z vnutra nemá závit ako ho chytím guľovým čapom?
    danpoce ide o železnú polcolovú spojku problem je,že z vnutra nemá závit ako ho chytím guľovým čapom?
    Taserda Origo sa na takéto prípady používa vyťahovák čo je podobný závitniku, on si závit spraví. Ak nemáš možnosť kúpiť alebo požičať vyťahovák a máš prístup k použitým guľákom od kamaráta automechanika tak núdzové riešanie je tan guľák. Závit si guľák nareže sám, musí mať najprv vybrúsený nábeh v tom úlomku a guľák musí byť iba o trochu večší ako vnutro úlomku. On sa musí zakusnuť po pár zatočeniach a keďže je ľavý tak sa má začať točiť úlomok von. Princíp platí rovnaký pre obe nástroje. Ak by si sa dostal k ľavému závitniku primeranej veľkosti a použil skrutku samozrejme ľavú tak tiež by sa dala použiť, tu by som závit nedorezal aby sa skrutka zastavila a následne zakusla čo je zase tan princíp že točíš vľavo a pravotočivý úlomok vychádza von. Tu som našiel ako príklad jeden odkaz na vyťahovák http://www.uni-max.sk/vytahovak-zalo...k-sada-5-ks/d/
    danpoce dakujem tým,čo chceli pomôcť nakoniec som zobral užšiu pílku na železo a postupne som na v2 miestach rezal,buchol kladivom a pohlo sa...
    vdaka
      zbaliť

    nemožnosť vyšrubovať spojku vodovodnej rurky a ventilu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.