Zavrieť

Porady

Faktúry v EUR

Vystavila som faktúry (obchod medzi podnikateľmi v SR) v EUR, prepočítala som EUR kurzom aký bol aktuálny v deň dodania služby, zapísala som do evidencie DPH v Sk.
Otázka znie: Aký vplyv má účtovanie v EUR na podanie štvrťročné daňové priznanie DPH? Je tam aj nejaké zaokrúhľovanie, alebo daňové priznanie musí obsahovať aj niečo iné, ako keď účtujem iba v Sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Vystavila som faktúry (obchod medzi podnikateľmi v SR) v EUR, prepočítala som EUR kurzom aký bol aktuálny v deň dodania služby, zapísala som do evidencie DPH v Sk.
    Otázka znie: Aký vplyv má účtovanie v EUR na podanie štvrťročné daňové priznanie DPH? Je tam aj nejaké zaokrúhľovanie, alebo daňové priznanie musí obsahovať aj niečo iné, ako keď účtujem iba v Sk?
    Nemá nijaký vplyv, akurát na faktúre musíš uviesť daň v Sk. Daň zaokrúhliš tak, ako keby bola fa v Sk.
    Naposledy upravil Tweety : 21.04.06 at 11:10

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    To všetko som uviedla na faktúre, ale mala som obavy, či na daň.priznaní DPH niečo netreba spomenúť, lebo keď som si vytlačila z počítača daň.priznanie, nebolo tam nič iné, ako keď robím faktúry iba v Sk.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    To všetko som uviedla na faktúre, ale mala som obavy, či na daň.priznaní DPH niečo netreba spomenúť, lebo keď som si vytlačila z počítača daň.priznanie, nebolo tam nič iné, ako keď robím faktúry iba v Sk.
    A čo by si tam chcela mať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Asi nie, lebo 25. to už nebude akutálne a daňový úrad by mi to mohol vytknúť...
    Lenže keby si to podala dnes, tak by sa potešili.:p

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Tweety
    Lenže keby si to podala dnes, tak by sa potešili.:p
    Keďže som to dnes nestihla, poprajem aspoň tebe príjemný víkend.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Keďže som to dnes nestihla, poprajem aspoň tebe príjemný víkend.
    Príjemný, pohodový jarný víkend aj Tebe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.