Zavrieť

Porady

Prechod z dávky v nezamestnanosti na dávku v materstve.

Dobrý deň, mám dotaz ohľadom prechodu z dávky v nezamestnanosti na dávku v materstve.
Dcéra má odpracované obdobie od 1.6.2010 do 30.6.2014, pracovný pomer bol ukončený z dôvodu PP na dobu určitú. V čase ukončenia PP bola tehotná.

Od 1.7.2014 bola evidovaná ako nezamestnaná na úrade práce.

Od 29.8.2014 má nástup na materskú dovolenku - t.j. 6 týždňov pred očakávaným pôrodom

Dňa 27.8.2014 sa bola hlásiť na úrade práce u príslušnej pracovníčky, kde odovzdala fotokópiu od gynekológa – žiadosť o materské.
Týmto oznámením a odovzdaním kópie žiadosti o materské, sme predpokladali, že následne dostaneme poštou rozhodnutie o ukončení evidencie v nezamestnanosti – nestalo sa tak.

Následne odniesla originálnu žiadosť o materské do sociálnej poisťovne, nakoľko spĺňala všetky predpoklady pre vyplácanie materskej.
Nedostala žiadne písomné vyrozumenie ani zo sociálnej poisťovne, ani z úradu práce.
Teraz sme zistili, jej nabehla na účet dávka za mesiac august 2014 - v nezamestnanosti v plnej výške za 31 dní (nebola krátená na 28 dní) a tiež materská vo výške za 3 dni.
Predpokladám, že tu nie je niečo v poriadku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Neviem či sa to týka aj nástupu na MD, ale ja ked som skončila PP a zaevidovala sa na UP a šla následne v OL na PN , tak pri podávaní žiadosti na SP ohľadom podpory v nezamestnanosti odo mňa chceli kopiu PN nakoľko oni nemajú prepojené systémy a nevedia si to zistiť či je človek na PN alebo MD.
    Takže tam sa mohla stať chyba. Na mieste tvojej dcéry idem na SP na oddelenie kde vybavovala podporu v nezamestnanosti a doručím tam kopiu nástupu na MD.

    Nepýtaj sa ma prečo je to tak, ja som im doručovala ešte aj kopiu rozhodnutia o ID nakoľko oni to nemali ako zistiť že som aj ID. Pričom o ID rozhoduje SP.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, brčko, neva19, Katy a R, Zdenka175
    5
    brčko súhlasím, tiež mám takú skúsenost a ked som išla na md, tak som aj na oddelenie dávky v nezam. kopiu žiadosti o materské odniesla.
    neva19 Dcéra dnes zašla do soc. poisťovne na oddelenie dávky v nezamestnanosti, odovzdala kópiu žiadosti o materské a dohodli sa na vrátení preplatku. Zdôvodnili to dovolenkovým obdobím.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pre mňa je to také kus záhadné.....pretože pobočka SP vypláca aj PvN a aj MD, preto pochybujem, že vyplatila za ten istý deň i PvN a aj MD::....

    Prechod z dávky v nezamestnanosti na dávku v materstve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.