Zavrieť

Porady

Poradie zrážok exekúcia a dohodnuté výživné

Dobrý deň, máme zamestnanca s minimálnou mzdou. Hneď ako sme ho zamestnali, od exekútora sme dostali exekučný príkaz zrážkami zo mzdy /prednostné pohľadávky-poistenie/. V ďalšom mesiaci zamestnanec doniesol rozsudok o rozvode, v ktorom je rodičovská dohoda a zamestnanec sa zaväzoval platiť 167 eur výživného /rozsudok je z roku 2001/.
Ako mám postupovať? V prvom mesiaci som poslala peniaze na účet exekútora, v tomto mesiaci som vypočítala tiež zrážku a zároveň zrazila 167 eur. Zamestnancovi zostalo cca.15 eur z výplaty
Ako má zamestnávateľ postupovať? Nenašla som ohľadne toho nič.....všade píšu len to, keď aj na výživné je exekúcia..... Ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil mzdarka79 : 16.09.14 at 10:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Rozsudok s dohodnutým výživným nie je exekučná zrážka, ani povinná zrážka. Ak chce zamestnanec, aby ste mu výživne zrážali, musíte mať s ním spísanú dohodu o zrážkach zo mzdy na toto výživné, predložený rozsudok nepotrebujete a ani nie je postačujúci. Toto výživné sa zrazí až po zrazení prednostnej pohľadávky. Dieťa počítate do vyživovaných osôb pre odpočet nepostihnuteľnej sumy 49,52.
    mzdarka79 Pani Motyčková, ďakujem za Vašu odpoveď. Posledný riadok nechápem..... mám dieťa - teda 2 deti započítať do nepostihnuteľnej sumy? Deti nežijú s ním, údajne študujú na vysokých školách, potvrdenie zo škôl nemám. Ja som jeho žiadosť o zrážanie výživného som vlastne brala ako "obyčajnú" žiadosť o zasielanie časti mzdy na určitý účet. Ďakujem.
    Jana Motyčková Deti sú považované za vyživované osoby bez ohľadu na spoločný pobyt a iné okolnosti. Dokonca máte rozhodnutie súdu o tom, že sú vyživované. Len v pravidlách pre exekúcie je, že do počtu vyživovaných osôb pre odpočet nepostihnuteľných súm nezapočítate dieťa, na ktoré trvá výkon rozhodnutia na vymoženie pohľadávky výživného - to nie je tento prípad.
    K zrážke výživného - dôležité, ako sa volá ten doklad (písomný), ktorý máte - žiadosť o zasielanie mzdy na viac účtov alebo dohoda o zrážkach. Môžete mať aj žiadosť o zasielanie časti mzdy, ale nepotrebujete k tomu rozhodnutie súdu a zase nie je ani postačujúce.

    Poradie zrážok exekúcia a dohodnuté výživné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.