Zavrieť

Porady

Čiastočné dodanie tovaru z EU

Ahojte, chcela by som sa opýtať poľský partner nám vystavil faktúru 31.08.2014,
tovar nám dodal čiastočne a do podania DPH ani úplne tovar dodaný nebude.
Z faktúry musím odviesť daň ešte v 8. mesiaci ale nárokovať dať si môžem čiastočne v 8. mesiaci alebo až po úplnom dodaní?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Po správnosti by mal faktúrovať len to čo reálne dodal. Smernica je nastavená tak, že faktúra by mala ísť s tovarom.( aj reálne dodaným) Ak ide o čiastkové dodávky daňová povinnosť v vzniká vždy najneskôr k poslednému v mesiaci.Čiže ak sa tovar dodáva čiastkovo napr. 01.08.,05.08. 15.08.,25,08 . Stačí vystaviť jednu súhrnnú fa k 31.08. 2014 ak čiastkové dodanie pokračuje v ďalšom mesiaci...postup sa opakuje. Daň. povinnosť vzniká dátum na fa alebo pri dodaní bez fa najneskôr 15. nasledujúceho mesiaca. Nárok na odpočet je podmienený ,tým že mám faktúru. ( problém je v tom , že mám zdaňovať tovar, s ktorým nemám právo nakladať ako vlastník)

    Osobne by som ho poprosila o opravu faktúry na hodnotu, ktorá zodpovedá už dodanému tovaru k 31.08.
    Naposledy upravil Chelsea34198 : 17.09.14 at 16:43

    Čiastočné dodanie tovaru z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.