Zavrieť

Porady

Platiteľ DPH v SR a faktúra od neplatcu DPH v ČR

Dobrý deň, som platiteľ DPH v SR, prijala som faktúru z ČR za služby vykonané v ČR od neplatcu DPH, môžem si takúto faktúru uplatniť DPH na vstupe aj na výstupe? Alebo musím DPH dopočítať a odviesť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luluha Len som sa dočítala, že možnosť dať si ju na vstupe aj na výstupe, aj mne sa to zdalo ako blbosť, mám ju brať ako klasickú faktúru ako od neplatcu v SR?
    Chelsea34198 Ano tak to ma byť. samozdanenie s nárokom na odpočet. Faktúry za SLUZBY od neplatcu DPH z iného IČŠ sa samozdaňujú ... len tovary nie

    Túto info som sa tiež len nedávno dozvedela od danoveho poradcu a tiež ma dosť prekvapila. ( mal sa registrovať a urobit SV)
    Pri opačnom prípade ak poskytneš neplatcovi v IČŠ sluby ( nedá ti IČ DPH a ani sa nemieni registrovať) treba faktúrovať s SK DPH ( je na to vydané nariadenie EK)
    luluha Ďakujem
      zbaliť

    Platiteľ DPH v SR a faktúra od neplatcu DPH v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.