Zavrieť

Porady

Finančný lízing auta alebo odpisovanie čo je výhodnejšie?

V novembri mám záujem ako SZČO / som neplatca DPH/ kúpiť nové auto. Čo je podľa Vás výhodnejšie z hľadiska nákladov? Auto ako finančný lízing /4 roky platenia/ alebo odpisovania na 4 roky a zalpatiť auto v hotovosti?Aké sú výhody a nevýhody finančného lízingu a odpisovania. Vláda vraj chystá habaďúru od nového roka a bude sa dať odpisať z auta iba 80%.
PS: Jenu nevýhodu finančného lízingu asi poznám, ak mi ukradnú auto a platím havarijné poistenie , všetko zhrabne lízingová spoločnosť čo som doteraz zaplatil a pri odpisovaní by som asi dostal náhradu škody od poisťovne.
Naposledy upravil ziv123 : 18.09.14 at 07:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    účtovník, poradca. Simona Privat
    logo
    Reichmann&Partners Consulting
    V skratke: leasing pre neplatcu DPH nie je najlepší produkt (DPH z fin. služby), uprednostnite úver, ten poskytuju na auta štandardne aj leasingovky. Auto tak isto odpisujete aj pri leasingu, a čo sa týka poistenia, resp. poistnej udalosti - leasingovka nemôže zhrabnúť všetko, t.j. pri bežnej škode Vám dáva devinkuláciu a oprava ide v bežnom režime (samozrejme okrem prípadov, že jej dlžíte za splátky), v prípade totálky/krádeže si je taktiež oprávnená ponechať len to čo ešte nie je splatené (plus prípadne nejaké menšie manipulačné poplatky).
    Doplnenie: pod pojmom "čo nie je splatené" rozumejte nesplatenú istinu (v podstate anal. účet 474) a event. si môžu (v zmysle Všeobecných podmienok) účtovať ešte nejakú malú časť z úrokov do budúcna, ktoré pokrývajú ich úrokové náklady pri predčasnom ukončení zmluvného vzťahu (podobne ako iné banky).

    Nájdite si prosim moje odpovede k leasingu (napr. http://www.porada.sk/t247162-leasing...odnikatel.html), je tam relativne podrobný popis k leasingu. Ak budete mať ďalšie otázky ozvite sa.
    Naposledy upravil Simona Privat : 20.09.14 at 18:26

    andre111 je offline (nepripojený) andre111

    andre111
    Simona Privat ja by som sa chcela opytat, ze ak moj znamy spotrebny uver na auto, ktore nadobudol v roku 2013, ale vtedy ho neodpisovat, lebo mal pausalne vydavky, ako mu ho mam v roku 2014 odpisovat, ked ho splaca na tretiny?

    Finančný lízing auta alebo odpisovanie čo je výhodnejšie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.