Zavrieť

Porady

Zamestnanec dôchodca - oprava odvodov a RZD

Prosím Vás, prebrala som mzdy v priebehu tohto roka a zistila som že jedna zamestnankyňa je poberateľom dôchodku od roku 2012 a nikde v mzdách ani dokladoch nie je o tom zmienka. Je rok 2014, takže celé ročné zúčtovanie za 2013 je zle lebo vidím že si uplatnila ZNČ. Aj odvody sa platia nižšie o invalidné a PvN. Čo všetko a ako musím opraviť? Určite dane, zrejme cez dodatočné DP. A odvody ako? Ďakujem.
Naposledy upravil misa : 19.09.14 at 09:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    myslím, že to dodatočné DP je najmenší problém.
    viac sa asi narobíš s tými odvodmi ...

    aspoň ti posuniem - keď už toľko radosti ti zamestnankyňa urobila - ak ona neodovzdala rozhodnutie - možno by si ju mohla poslať na ZP - že nech to dajú do poriadku (to len návrh?)

    v tejto téme nájdeš na konci príspevok od Andyke http://www.porada.sk/t64065-spatne-p...4chodok+odvody
    Naposledy upravil Katy a R : 19.09.14 at 10:50
    misa Ďakujem, takže posielam tú žiadosť za každý mesiac zvlášť a SP mi preplatok na základe tohto vráti. Nemusím robiť opravné výkazy. A platí toto aj za rok 2014? Lebo tento postup som našla platný len do 31.12.2013. Ale čo platí odvtedy, to som nezistila.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A to sa socialna poistovna neozvala, ze mate opravit odvody, kedze eviduju toho cloveka ako dochodcu?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misa Nie neozvala. Zistila som to až tento mesiac keď mi nepriešiel mesačný výkaz kvôli jednému dohodárovi. A tam pod chybami bolo napísané varovanie: "Riadok č. xx, RČ xxxx : Skontrolujte si správnosť vyplnenia fondov. V určitých prípadoch zamestnávateľ neodvádza za všetky fondy, resp. odvádza za všetky fondy." Tak som pátrala čo to je a dopátrala som sa....
    ivka70 A si si ista, ze to tam nebolo aj predtym, to varovanie?
    misa To som netvrdila, ja som to len na základe toho zistila. A to varovanie tam je od 01/2013.
    ivka70 Smola, ze si to nikto za rok a pol nevsimol, mohla si mat menej prace
      zbaliť

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Chcela by som sa opýtať náväzne na túto otázku , ale iná situácia:
    Dôchodca požiadal o ročné zúčtovanie dane a mal ho samozrejme s nulovými hodnotami. Môže si podať dodatočné daňové priznanie s prílohou toho nulového RZD za 2014 a požiadať o vrátenie preplatku dane- ak neprekročil sumu odpoč. položky za rok? Ja som sa nestretla s takou situáciu a neviem odpoveď. Ďakujem za reakcie.
    Naposledy upravil deha : 04.06.15 at 07:07

    Zamestnanec dôchodca - oprava odvodov a RZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.