Zavrieť

Porady

Aký doklad do účtovnictva z podania EPH na Slovenskú poštu

Dobrý deń,
poprosím znalých o usmernenie aký doklad uznajú daňové úrady ako výdavok z podania EPH (elektronického podacieho hárku/ na Slovenskú poštu.
Stačí potvrdenka stiahnutá z internetu - v prílohe , alebo musí byť aj potvrdenie o platbe , ktoré mi vydá pracovníčka pri okienku aj s dennou pečiatkou pošty ?
Naposledy upravil globalpartner : 23.09.14 at 10:53
Usporiadat
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

podla mna potrvdenie o platbe od pracovnicky s peciatkou slovenskej posty
0 0
martinez martinez

martinez je offline (nepripojený) martinez

no ja mam iny nazor... podla mna staci ta potvrdenka z netu, obsahuje vsetky potrebne udaje ...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

myslela som ze posty davaju potrvdenia aj automaticky, mna sa dokonca na poste vzdy pytaju ci chcem potrvdenku ale tu som nasla etse jednu debatu...

http://www.porada.sk/t202827-elektro...tovnictve.html
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

Ďakujem za odpoveďe našiel som v hore spomenutej debate toto :

Mne prišla táto odpoveď zo zakaznickeho servisu SP:
"Dobry den pan ...,

do 1.7.2013 Vam bolo potvrdenie o zaplateni zasielane v PDF subore. Je to platny doklad o zaplateni. O tom, ako a v akej podobe ma vyzerat uctovny zaznam ( ich suhrn tvori uctovnu dokumentaciu uctovnej jednotky ), hovori § 31 Zakona o uctovnictve. V zmysle jeho znenia je mozne jeho uchovanie v elektronickej podobe a nemusi elektronicke potvrdenky tlacit. Ak sa ich vsak tlacit rozhodnete, je povinnost archivovat aj elektronicku formu potvrdenky v zmysle archivacneho poriadku, aby bolo mozne odkontrolovat zhodu tlacenej pisomnej formy s jej elektronickou formou.


Od 01. 07. 2013 zabezpecuje Slovenska posta potvrdenie prijatia zasielok podanych cez elektronicky podaci harok potvrdenkou v pdf. formate podpisanou elektronickym podpisom. Tato potvrdenka je pouzivatelom aplikacie ePodaci harok zasielana priamo na konto zakazníka, ktore si vytvoril registraciou vo web aplikacii ePodaci harok.
Podpisovanie potvrdenia o podaji zasielok (e-potvrdenky) elektronickym podpisom je v zmysle Zakona c. 215/2002 Z. z. o elektronickom podpise a o zmene a doplneni niektorych zakonov a tato forma je schvalena aj Postovym regulacnym uradom.
Dokladovanie do uctovnictva sa nemeni."

Takže ak to správne chápem tak tie lístky o platbe od p. za okienkom netreba.

Dáva to logiku ale je to komplikované na archiváciu a tak ostanem aj pri potvrdení o platbe od okienka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať