Zavrieť

Porady

aký doklad,keď nie faktúra ani blok z ERP

Som živnostník a poskytujem služby na ktoré (vraj )neportrebujem ERP.(servis kanc.techniky a domácich spotr.)
Aký doklad mám dať klientovi, keď platí v hotovosti a nie na faktúru.
pokladňu používať nechcem a robiť zakaždým faktúru + príjmový na malé sumy je strata času a zbytočné behanie s papiermi.doteraz som vydával vlastné hot.doklady na ktorých boli všetky potrebné údaje.
Poradíte?
ďakujem
Vďaka za názory, ešte jedna poznámka: na mojich PPD je všetko uvedené ako trebars na faktúre( zúčtovacie dáta + materiál a práca aj platba,suma slovom,skrátka všetko.Len sa mi zdá zbytočné robiť montážny list a ešte vypisovať malý červený PPD-šetrím lesy!!) zatiaľ moje PPD vzali všetky podniky pre ktoré poskytujem služby.
vrelá vďaka
Naposledy upravil profitechnik : 11.01.06 at 17:35 Dôvod: upresnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Toto je to isté , čo v podobnej téme, ktorá tu prebieha. Ak nie je platiteľ DPH, nič ho nenúti robiť faktúru. A už vôbec nie, keď poskytne službu občanovi.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak nie je povinnost používať ERP - netreba ERP
    ak nie je platiteľ DPH - netreba faktúru v zmysle zákona o DPH.
    Je podnikateľ, ktorý pre účely DP musí viesť JÚ, teda evidovať príjmy. A na to stčí len príjmový pokladničný doklad ako doteraz.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Môj názor, ak vykonáva servis kanc.techniky, väčšinou je to pre firmy. Keby mi konateľ priniesol len pokl.doklad ( a to väčšinou nosia kópie) bez faktúry, alebo servisného listu, určite by som mu to neuznala ako daňový doklad pre náklady.
    Pre domácnosti - no prosím, tam to nik neúčtuje, (považujem to za daň. únik, alebo niečo podobné, sama som sa stretla s otázkou, potrebujete na to doklad, ak nie, je to lacnejšie...) keď sa ma na to niekto spýta, práve vtedy ten doklad chcem. Mám na to aspoň záruku.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    doklad je aj príjmový doklad pokladničný. Ak by som súhlasila, že nechcem doklad, edá mi nič, len vezme peniaze na ruku.
    Takže pre občanov stačí PPD - mal by byť očíslovaný a pre firmy
    montážny/servisný list a PPD, na poťiadanie a faktúru.
    V hotovosti prijaté peniaze sa sčítavajú a sú predmetom bonzáku.
    Aj ked je limit 100000 Sk, firma môže bonznúť aj nižšiu sumu.

    aký doklad,keď nie faktúra ani blok z ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.