Zavrieť

Porady

Mám nárok na nepretržitý odpočinok 8 hod. po návrate zo služobnej cesty?

Mám nárok na 8 hod. nepretržitý odpočinok po návrate zo 4-dňovej zahraničnej služobky - pre upresnenie doprava letecká, posledná noc - prenocovanie v hoteli, let o 6.00 hod. ráno, návrat zo SC cca o 11.00 hod. doobeda.
Vopred ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pri návrate o 11tej nárok nemáš. Postupuješ v súlade s cestovným príkazom. Ak je koniec PC na pracovisku, tak prídeš do práce aj s batožinou a po skončení pracovnej doby si pôjdeš odpočinúť. Ak by si mala ukončenie PC v bydlisku, tak ukončíš cestu tam a hneď sa dostavíš do práce. Nie je dôvod poskytovať odpočinok, pretože si mala možnosť sa v noci vyspať.
    bubkoch po akej praci ? odpocinok predsa bol (prespanie v hoteli), o 6:00 bol normalny nastup do prace (pokracovanie SC, koniec SC o 11:00, potom do konca pracovnej doby praca na pracovisku ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bubkoch nie, nema ... §92 ods. 3 nie je jej pripad ... u nas dost ludi lieta tak ze sa vracaju zo SC rannym letom po prenocovani v hoteli, ale este nikdy som nevidel aby mali v ten den cely den volno, maju normalny pracovny den ...
    keby nemala noclah v hoteli, ale let napr. o 23:00, navrat domov 03:00, tak vtedy by podla §92 ods. 3 mohla prist do prace az o 11:00
    ivka70 U nás zasa chodia ľudia z letiska v takomto pripade rovno domova a započítaju im cely deň odpracovaný.
    bubkoch a to z akeho dovodu im davate take nadstandardne volno ? vsak to nema ziadne zakonne ani logicke zdovodnenie ...
    veronika82 Veľmi pekne ďakujem za radu, pýtam sa preto, lebo tiež som sa stretla s rôznymi názormi a zamestnanec, ktorého posielam von si to voľno nárokuje. Nikdy predtým sme to však takto neriešili, pokým bol zabezpečený hotel, po návrate normálne pokračovali zamestnanci v práci... §92 je však dosť nejednoznačný..
    ivka70 Možno napríklad preto, ze letieť o 6,00 znamená byt na letisku o 5,00 a teda vstávať , ak je hotel na letisku tak 4:30, ak mimo letiska, tak pomerne skôr. Od 5,00 do 11,00 má odrobených 6 hodin, za zvyšnu 1,5 hodinu veľký výkon nepodá, kedže bude unavený po včasnom vstávani a ceste.
    Proste a jednoducho, pokial nie je nevyhnutne, aby niečo v práci urobil okamžite v ten deň, berieme to ako posledný deň pracovnej cesty a do prace prísť nemusí.

    Každopádne, zamestnávatel môže plánovať pracovnú cestu ako potrebuje, nemusí objednávať letenky na ráno.
      zbaliť

    Mám nárok na nepretržitý odpočinok 8 hod. po návrate zo služobnej cesty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.