Zavrieť

Porady

Ako zisím či môj kotol na biomasu vyhovuje požidavkám na grant?

Dobrý deň, chceli by sme si požiadať o grant na inštaláciu kotla na biomasu, konkrétne drevné pelety (Hercules Duo - Viadrus). V podmienkach sa požaduje účinnosť kotla 85%, určité hodnoty emisií pre CO a tuhé znečisťujúce látky a tieto informácie majú byť obsiahnuté v certifikáte akreditovanej európskej skúšobne alebo v skúšobnom protokole od výrobcu alebo dovozcu. Kontaktovala som dodávateľ kotla ale dostala som iba kópiu európskeho certifikátu, kde sa tieto informácie nenachádzajú a potom informácie o smerniciach ktoré kotol spĺňa a ďalších certifikátoch... mám si priamo od výrobcu žiadať presný dokument s konkrétnymi informáciami alebo si to viem dohľadať niekde na internete? ak áno tak kde? Ďakujem vopred za akúkoľvek odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Ak má grant nejaké podmienky, tak hľadaj kotol ktorý tomu bude vyhovovať.

    Prepošli tie podmienky na predajcov s tým že ak to spĺňajú tak to chceš od nich kúpiť. Malo by byť v ich záujme nájsť potrebné certifikáty, keď chcú predávať. Tých lenivejších treba asi trochu viac pootravovať.

    Ak nepochodíš, tak sa obráť na výrobcov, nájdi si na stránkach výrobcov či ich zastúpení kontakty na technikov a napiš im či zavolaj.
    slady Ďakujem, my už máme kotol kúpený aj nainštalovaný, o grante sme sa dozvedeli až teraz a ak sa snažím zistiť či podmienky spĺňame alebo nie. Skúsim to priamo u predajcu, lebo firma ktorá nám ho robila mi iba prefotila certifikát na ktorom sa to neuvádza. ďakujem za radu.
    Richard Aha, no ak sa to dá nejak pokryť tým grantom tak asi má význam otravovať výrobcu.

    Ako zisím či môj kotol na biomasu vyhovuje požidavkám na grant?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.