Zavrieť

Porady

Výživné-ako zistiť či môj exmanžel pracuje teda je zamestnaný

Môj exmanžel mi už dlhé roky príspieva nízkou sumou na výživné dcéry...chcela by som podať návrh na zvyšenie výživného,ale neviem či je oficialne už zamestnaný..pritom si on žije nad pomery..so mnou ani s dcerou nekomunikuje ani sa nestretava,,,,neviem kde by som mohla zistiť kde a či vôbec pracuje a aký je jeho príjem???neviete mi poradiť?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sally7 Pozri príspevok
    Môj exmanžel mi už dlhé roky príspieva nízkou sumou na výživné dcéry...chcela by som podať návrh na zvyšenie výživného,ale neviem či je oficialne už zamestnaný..pritom si on žije nad pomery..so mnou ani s dcerou nekomunikuje ani sa nestretava,,,,neviem kde by som mohla zistiť kde a či vôbec pracuje a aký je jeho príjem???neviete mi poradiť?????
    Ak nevieš kde exmanžel pracuje, napíš to do návrhu na zvýšenie výživného. Súd ho vyzve, aby doniesol doklad o svojom príjme.

    --------
    Veronika

    sally7 je offline (nepripojený) sally7

    sally7
    ale ja si to chcem zistiť či vôbec niekde pracuje už pred tým ako podám návrh na súd, aby som zbytočne si ešte nenarobila komplikacie s návrhom a pod....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sally7 Pozri príspevok
    ale ja si to chcem zistiť či vôbec niekde pracuje už pred tým ako podám návrh na súd, aby som zbytočne si ešte nenarobila komplikacie s návrhom a pod....
    Evidencia všetkých zamestnancov je na sociálnej poisťovni, ale tam ti to asi "oficialne" nepovedia...

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    Oficialne sa to ty nedozvies a ani nemozes.

    Toto zisti sud dopytom na Socialnu poistovnu a Danovy urad.

    Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

    začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac Soňurka
    sally7 Pozri príspevok
    Môj exmanžel mi už dlhé roky príspieva nízkou sumou na výživné dcéry...chcela by som podať návrh na zvyšenie výživného,ale neviem či je oficialne už zamestnaný..pritom si on žije nad pomery..so mnou ani s dcerou nekomunikuje ani sa nestretava,,,,neviem kde by som mohla zistiť kde a či vôbec pracuje a aký je jeho príjem???neviete mi poradiť?????
    Tieto skutočnosti, že manžel si žije nad pomery treba uviesť do návrhu na zvýšenie výživného, prípadne vedieť to aj svedecky doložiť.
    Tiež do návrhu treba uviesť, ako sa zmenili pomery dieťaťa od posledného určenia výživného, aké všetky výdavky sú spojené s výživou a výchovou dieťaťa (nepíšeš, či je dieťa školopovinné), prípadne aj so školou, krúžkami, mimoriadnymi záujmami - proste všetko,aby si vedela zdokladovať. Tiež do návrhu uveď, že dieťaťu okrem výživného ničím neprispieva, nestretáva sa s ním.
    Neobávaj sa toho, že či je už zamestnaný, súd môže výživné zvýšiť aj keď si - ako píšeš žije nad pomery. Súd zisťuje aj to, z akého dôvodu je nezamestnaný, či sa práci nevyhýba, z akého dôvodu bol z práce prípadne prepustený.

    Držím palce

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    Soňurka Pozri príspevok
    Tieto skutočnosti, že manžel si žije nad pomery treba uviesť do návrhu na zvýšenie výživného, prípadne vedieť to aj svedecky doložiť.
    Tiež do návrhu treba uviesť, ako sa zmenili pomery dieťaťa od posledného určenia výživného, aké všetky výdavky sú spojené s výživou a výchovou dieťaťa (nepíšeš, či je dieťa školopovinné), prípadne aj so školou, krúžkami, mimoriadnymi záujmami - proste všetko,aby si vedela zdokladovať. Tiež do návrhu uveď, že dieťaťu okrem výživného ničím neprispieva, nestretáva sa s ním.
    Neobávaj sa toho, že či je už zamestnaný, súd môže výživné zvýšiť aj keď si - ako píšeš žije nad pomery. Súd zisťuje aj to, z akého dôvodu je nezamestnaný, či sa práci nevyhýba, z akého dôvodu bol z práce prípadne prepustený.

    Držím palce
    Sud tiez prihliada na to, kto sa stara o deti a o domacnost.

    Mirakelka je offline (nepripojený) Mirakelka

    Mirakelka
    Ahojky,
    presne v tejto istej situácii som sa ocitla aj ja, keď som podávala návrh na výživné. Iné je zákonné postupy, iné je realita a iné je prax Veľmi som bola pohoršená postupom súdu, keďže môj ex sa urobil po doručení návrhu zo súdu dobrovoľne nezamestnaným a tým pádom oponoval na súde, že nemá žiaden príjem. Zo Sociálnej poisťovni takú informáciu nedostaneš, teda určite nie legálnou formou ... Na prvom pojednávaní som si vyžiadala zistiť príjem odporcu tak ako na Daňovom úrade i v Sociálnej poisťovni. Pri druhom pojednávaní už bola odpoveď, no v môj neprospech, že nie je evidovaný ako zamestnanec ... Ibaže múdry to chlap, na radu právnika, sa zamestnal hneď po druhom pojednávaní, čo už bolo súdu bezpredmetné, keďže mal vyjadrenie zo Sociálnej poisťovni, že je nezamestnaný. Dostala som minimum, z toho, čo som žiadala ... samozrejme tým trpí moja dcérka, ktorej sa ťažko vysvetľuje, že jej nemôžem kúpiť to, či ono, lebo nemáme korunky a to či mám na to, čo potrebuje, nikoho nezaujíma. Hold rodičovský príspevok stojí fakt o hovne. No teraz som sa už pripravila a pôjdem na to úplne z inej strany ... Všetko sa dá, ak sa chce

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Ak doslo k zmene pomerov na strane maloleteho, napr. zhorsenim zdravotneho stavu a tym naklady na liecbu/stravu, postupenim na vyssi stupen skoly alebo nastupom do skoly, opodstatnenym zvysenim vydavkov (napr. na konicky alebo vzdelavanie - jazykove, hudobne...), prechodom na skolu, kde je dochadzka spojena s poplatkom za skolu alebo nakladmi na cestovanie, da sa poziadat o zvysenie aj so spatnou ucinnostou,najviac vsak 3 roky.
    Rovnako sa da postupovat aj vtedy, ak doslo od posledneho urcovania vyzivneho k podstatnej zmene pomerov na strane platitela vyzivneho (teda "osoby povinnej").

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    elli Pozri príspevok
    Ak doslo k zmene pomerov na strane maloleteho, napr. zhorsenim zdravotneho stavu a tym naklady na liecbu/stravu, postupenim na vyssi stupen skoly alebo nastupom do skoly, opodstatnenym zvysenim vydavkov (napr. na konicky alebo vzdelavanie - jazykove, hudobne...), prechodom na skolu, kde je dochadzka spojena s poplatkom za skolu alebo nakladmi na cestovanie, da sa poziadat o zvysenie aj so spatnou ucinnostou,najviac vsak 3 roky.
    Rovnako sa da postupovat aj vtedy, ak doslo od posledneho urcovania vyzivneho k podstatnej zmene pomerov na strane platitela vyzivneho (teda "osoby povinnej").
    V pripade ziadania vyzivneho spatne je vsak treba preukazat, ze su tu na to dane dovody hodne osobitneho zretela (§ 77 ods. 1 Zakona o rodine). Na rozdiel od predchadzajuceho zakona o rodine teda nie je mozne priznat vyzivne spatne za akychkolvek okolnosti.

    Výživné-ako zistiť či môj exmanžel pracuje teda je zamestnaný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.