Zavrieť

Porady

Môže byť vystavená nulová faktúra?

Ahojte,

v účtovníctve som si nechal voľné miesto na jednu odberateľskú faktúru za 8/2014. Doteraz som však nedostal potrebné doklady k jej vystaveniu a zaúčtovaniu.
Môžem vystaviť faktúru, kde množstvo bude 0 a cena tiež 0 a potom, keď dostanem doklady, vystavím opravnú faktúru, opravný KV a opravné DPH?

Alebo mám pripravenú nulovú faktúru zmazať a bude mi v účtovníctve chýbať?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    najbližšiu faktúru vystav do prázdneho miesta. Skús sa vyhnúť tomu, že budeš mať medzery v číselnom rade.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Založ tam papier s textom chyba v číslovaní. Mýliť sa je ľudské. Rôznym presúvaním, dopĺňaním sa robia chyby.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nevystavuj nulovú. Ako ju potom budeš účtovať? Nezoberie ti soft nulu. Radšej nechaj prázdne číslo ak ho už máš rezervované na toho zákazníka. Ak nie, tak vystav normálne ďalšiu v poradí na to číslo .
    Naposledy upravil Tweety : 22.09.14 at 07:39
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko Mám už asi 5 faktúr po tomto čísle.
    Tweety ak ide o dodanie v jednom mesiaci, môžeš vystaviť, ak už nie, radšej nechaj voľné
    Letko Ale ak vynechám miesto a chcel by som urobiť faktúru napr. o mesiac, dva, pričom dodanie tovaru bolo v auguste, ako v takomto prípade vystavím faktúru, keďže má byť vystavená do 15 dní od dodania tovaru?
    Tweety Vystavíš ju do 15 dní, ale ak bude mať číslo napr. z augusta, budú sa ti miešať dodania, lepšie je v tomto prípade vynechať číslo ale môžeš aj vystaviť nulovú faktúru, ak ti ju soft zoberie, potom budeš mať čísla podľa poradia.
      zbaliť

    Môže byť vystavená nulová faktúra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.