Zavrieť

Porady

Nakup cez internet, platba za tovar vopred platobnou kartou, ostra faktura s nulovym zostatkom, chyba zalohova faktura. SZCO

Dobry den. Uctujem pre SZCO, neplatcu DPH. Nakupil tovar cez internet - cez e-shop, pricom pocas zadavania internetovej objednavky zvolil uhradu platobnou kartou. Spolu s tovarom mu prisla faktura kde je nulovy zostatok, kedze tovar uhradil vopred. Nemam zalohovu fakturu na zaklade ktorej by som zuctovala platbu z bankoveho uctu. S ostrou fakturou to asi zuctovat nemozem kedze ma nulovy zostatok. Mam brat ostru fakturu ako blocik z obchodu kedy uctujem platbu kartou cez priebezne polozky? Alebo ako inak postupovat?


Ďakujem Mishok za odpoveď. Zaúčtovala som to cez priebežné položky, len by som rada vedela, či je správne.Účtujem v programe MRP.
Zhrniem konkrétny prípad:
Platba kartou cez internet za tovar (nákup cez e-shop) - peniaze odišli z účtu 23.8.2014 (nemám žiadny doklad, iba výpis z účtu)
Ostrá faktúra (s nulovým zostatkom k úhrade) prišla spolu s tovarom 27.8.2014

Zaúčtovala som to nasledovne:
23.8.2014 - zaúčtovala som pohyb z bankového výpisu ako výdaj na priebežné položky
27.8.2014 - interný doklad - príjem z priebežných položiek
27.8.2014 - interný doklad - nákup tovaru (do zásob ako VZdZD) - tu som brala tú faktúru s nulovým zostatkom ako podklad k zaúčtovaniu, ako keby to bol bločik z pokladne (pri platbe kartou v obchode)
Môže to takto byť?
Naposledy upravil lenka_mikusova : 23.09.14 at 10:57 Dôvod: Doplnenie a overenie riešenia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    Ano, cez priebežne položky.
    lenka_mikusova Dakujem

    Nakup cez internet, platba za tovar vopred platobnou kartou, ostra faktura s nulovym zostatkom, chyba zalohova faktura. SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.