Zavrieť

Porady

Auto - kupa ako platca DPH, predaj ako neplatca DPH

Ak platca DPH kupi auto (s odpoctom dph) a po roku poziada o zrusenie registracie , ma vplyv na auto v majetku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    účtovník, poradca. Simona Privat
    Pri zrušení registrácie DPH musíš vrátiť alikvotne časti DPH, pri investičnom majetku sa berie za základ zostatková daňová hodnota.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    deanka Simona Privat,
    áno, správne a zrozumiteľne to uvádzaš v odpovedi.
    Ja len ešte doplním, že sa jedná o § 81 ods.6 zákona č.222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty, v znení neskorších predpisov.
    Simona Privat :-) dik, uprimne už sa mi večer nechcelo otvarat zakon, ze ktory § to presne je.
    redie našla som možno trošku lepšie riešenie. auto platca ešte pred zmenou na neplatcu predá za zostatkovú, trhovú cenu. to ho vyjde možno ešte lacnejšie (z pohľadu dph)
    Kempi smelo do toho
      zbaliť

    deanka je offline (nepripojený) deanka

    deanka
    Áno "redie" dá sa to aj takto ako to Ty navrhuješ, z pohľadu poradiť, je to lepšie riešenie, ako sa striktne držať §81...
    redie nechcem ísť proti §81, ovšem len sa snažím nájsť lepšie optimalizované náklady. ide len o variantu 2.
    deanka redie
    ja to tak aj chápem, že nie si proti §81 a myslím, že si super poradila, keby ma to skôr napadlo ako teba, tak to tiež poradím. O.K.

    Auto - kupa ako platca DPH, predaj ako neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.