Zavrieť

Porady

Kde vpisat Fa

Prosim Vas mozete mi niekto pomoct pre Vas mozno s banalnym problemom? Prvy krat sme vyviezli tovar do Ciech. Mam pred sebou danove priznanie pre DPH a nemam predstavu kde mam sumu z tejto faktury ( teda do ktoreho riadku danoveho priznania ) vpisat. Prosim pomozte mi. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mata1 je offline (nepripojený) Mata1

    Mata1
    ahoj, vyvoz tovaru do EU je oslobodeny od dane podla § 43, vpises to na riadok 5 a riadok 7 a musis k danovemu priznaniu vypisat aj suhrnny vykaz

    Danabard je offline (nepripojený) Danabard

    Danabard
    A ako je to v prípade, keď česká firma, platca DPH fakturuje za dodávku v EUR firme, ktorá je tiež platca DPH. Na ktoré riadky sa uvádza táto suma? Vopred ďakujem.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Nákup tovaru z EU - riadok 04-základ dane
    riadok 02 a 16 DPH
    riadok 5 je súčet riadkov 06,07,08

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    Mata1
    ahoj, vyvoz tovaru do EU je oslobodeny od dane podla § 43, vpises to na riadok 5 a riadok 7 a musis k danovemu priznaniu vypisat aj suhrnny vykaz
    Mata1 a mozes mi este poradit, suma vykazana na suhrnnom vykaze by mala sediet so sumou ktora je uvedena v danovom priznania DPH. A dakujem, pomohol si mi.

    Danabard je offline (nepripojený) Danabard

    Danabard
    K príspevku č. 3 by som ešte chcela dodať, že sa jedná o trojstranný obchod. Špeciálne stroje, ktoré nám fakturuje česká firma, ďalej predávame slovenskému odberateľovi. Viete mi poradiť, čo s DPH a kam to zaradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.