Zavrieť

Porady

Koeficien DPH - u platcu od 02/2006

Ahojte, potrebovala by som poradit, fyzická osoba, účtujúca v jednoduchom účtovníctve sa stala vo februári 2006 štvrťročným platcom DPH. Ma prijmy oslobodene od dane, ako si ma vypocitat koeficient?

A este jedna vec, ked ma v pokladni PPD - na prijem oslobodeny od dane, ale nema na to fakturu, cize len fyzicky prijala peniaze, aj to ma zahrnut ako prijem do koeficientu?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ide o to za čo je PPD. Ak je oslobodený v zmysle zákona o DPH, tak ho zahrnúť treba.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    koeficiet vypocitate podla §50/2 ako pomer zdanovanych doadani a vsetkych dodani /zdanovanych a oslobodenych/ s vynimkou prilezitostnych vymenovanych.
    § 50/3 pise ze koeficient stanovite podla charakteru svojej cinnosti a odobrite spravcom dane.Podla mna si mozete minulorocne vynosy rozdelit na oslobodene a ydanovane a orientacne naratatK. Ak zmenite charakter tento rok tak to tam zohladnite, spravca sa k tomu vyjadri.
    Predpokladam, ze ma prijmy oslobodene ajneoslobodene, ked chcete ratat K.
    Ak b mala prjmy len oslobodene/napr sprostredkovatel poistania/ ta by neuplatnoval nic na vstupe.

    Koeficien DPH - u platcu od 02/2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.