Zavrieť

Porady

Mám nárok na podporu?

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Dobrý deň prajme,

vedel by mi niekto poradit ci mam narok na podporu? Som na tom takto:

od 20.7.2011-30.06.2013 som pracovala na TPP
od 5.8.2013 do 31.5.2014 som pracovala na TPP
Spolu odrobené 2 roky 281 dní na hlavny prac.pomer

od 18.4.2013 mám obnovenú živnosť , ktorú pozastavím k 7.10.2014. Odvody platím od 1.7.2014, predtým mi nevznikla povinnosť platiť odvody do soc.poistovne.

Mám nárok na davku v nezamestnanosti, ak by som sa po pozastavení živnosti teda po 7.10.2014 isla zaregistrovat na UPSVAR?

Aka je asi tak výska podpory resp. ako sa dá vypocitat?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

V roku 2013 (1.7.-4.8.) si poberala dávku v nezamestnanosti ?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Všetky info máš na stránke Soc. poisťovne http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
veronikasad
V roku 2013 (1.7.-4.8.) si poberala dávku v nezamestnanosti ?
nie este som nikdy nemala davku v nezamestnanosti....v tom case od 1.7.-4.8 som mala zivnost...odvody som neplatila v roku 2013 mi nevznikla povinnost...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pizzanoel
veronikasad
V roku 2013 (1.7.-4.8.) si poberala dávku v nezamestnanosti ?
nie este som nikdy nemala davku v nezamestnanosti....v tom case od 1.7.-4.8 som mala zivnost...odvody som neplatila v roku 2013 mi nevznikla povinnost...
Aj keď ako povinne poistená SZČO si neplatila poistenie v nezamestnanosti, ku dňu ukončenia živnosti ešte splňaš podmienky pre vznik nároku na dávku v nezam.
Dávka je vo výške 50 % denného vymer.základu - v tvojom prípade zo zamestnania v posledných dvoch rokoch (8.10.2012-31.5.2014) - DVZ =hrubá mzda/počet kal.dní trvania prac.pomeru
2 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
veronikasad
pizzanoel
veronikasad
V roku 2013 (1.7.-4.8.) si poberala dávku v nezamestnanosti ?
nie este som nikdy nemala davku v nezamestnanosti....v tom case od 1.7.-4.8 som mala zivnost...odvody som neplatila v roku 2013 mi nevznikla povinnost...
Aj keď ako povinne poistená SZČO si neplatila poistenie v nezamestnanosti, ku dňu ukončenia živnosti ešte splňaš podmienky pre vznik nároku na dávku v nezam.
Dávka je vo výške 50 % denného vymer.základu - v tvojom prípade zo zamestnania v posledných dvoch rokoch (8.10.2012-31.5.2014) - DVZ =hrubá mzda/počet kal.dní trvania prac.pomeru
ďakujem za odpoveď
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať