Zavrieť

Porady

Skladové hospodárstvo v s.r.o.- drobné položky

Potrebovala by som radu , robím skladové hospodárstvo manželovi , ktorý má stolársku firmu, a teraz ked tak pozerám na minuloročné výdajky k jednotlivým faktúram, raz som dala použitie napr.100 šróbov, inokedy som na to zabudla, ale šróby si aj tak minuli... nuž ja len , že ak by došli daňováci, kontrolujú takéto veci do bodky? Ďakujem
Naposledy upravil taiko : 01.10.14 at 05:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Treba robiť najpoctivejšie ako sa dá.

    Ruku na srdce, ktorý daňovák je schopný skontrolovať, či sa minulo 100 šróbov alebo 150?

    Ak máte vela položiek, alebo sú príliš drobné, skús použiť metódu ABC:
    skupina A - najhodnotnejšie zásoby (či sa týka hodnoty alebo množstva, skrátka zásoby, ktoré ti štandardne tvoria cca 60 - 80 % celkovej skladovej hodnoty) - tieto treba sledovať úplne najpodrobnejšie, príp. sú to základné materiály, bez ktorých firma nemôže ísť

    skupina B - menej hodnotné zásoby, ale stále tvoria cca 15-20%, tieto je potrebné sledovať minimálne na mesačnej báze, ak sa dá, tak aj výdaje, ale raz do mesiaca spravíš inventúru a dorovnáš spotrebu

    skupina C - najmenej hodnotné položky, kde sa v určitých prípadoch môže použiť spôsob B účtovania (t.j. všetko hádžeš rovno do spotreby), príp. spotrebu určíš len na základe koncomesačných inventúr (resp. inventúry raz za dva-tri mesiace).

    Podľa mojich skúseností, skupina A zvykne mať tak do 20 položiek, skupina B tak 30-50 položiek a ten zvyšok je nezaujímavý.

    Konkrétne šróby - tam by som sa s nejakou evidenciou asi veľmi netrápila - malá hodnota, ťažko sa počíta, ťažko sa sleduje.... skrátka, by som to hádzala rovno do spotreby.

    Skladové hospodárstvo v s.r.o.- drobné položky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.