Zavrieť

Porady

Sef by chcel kupit do slov. firmy na leasing v Rak. alebo Nemecku osobne auto a chcel by ho necht na ich znackach.

Je to vobec OK? Moze slov. firma bez pobocky v zahr. takto lizovat auto, mat Rak., resp. Nem. znacky? Je uctovanie a danovy efekt rovnaky, ako cez slov. leasingovku? Co cestna dan? Ako nas ovplyvni Rak. ci Nem. legislativa?

Nemate s tym niekto skusenosti? Resp. nejaky relevantny nazor, ci pripomienku, odkaz?

VDAKA MOC.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    a dôvod tohto počinu? mám skúsenosť, skôr opačnú Slovenské autá boli na leasing cez rakúsku leasingovú spoločnosť... čo malo ten efekt, že leasing od rakúskeho finančného domu bol lacnejší, avšak autá mali slovenské značky... ak by si to riešil naopak... t.j. mať rakúske/nemecké značky, asi by si mal mať uzavreté aj PZP + havarijné poistenie v rakúsku teda PZP zo zákona určite a HP by sa ti možno podarilo aj na Slovensku na nejakú výnimku... avšak STKčku, PZPčko, odstraňovanie poistných udalostí by si musel riešiť v štáte kde máš autá prihlásené... a pri AT resp. DE krajinách sú tieto ceny rádovo vyššie za tieto služby čím asi hlboko potrieš výhodu lacnejšieho leasingu...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j poistka okolo 1000e.-aj viac pálky ako hrom + každý daň.......
    Ice dive no a ešte som zabudol... ak s tým bude jazdiť po SR tak si zvyšuje riziko, že dané auto mu skôr ukradnú ako to so SR značkou + policajti budú o neho prejavovať väčší záujem...
    Anadka Nakladove hladisko by som vynechala. Myslim, ze to nechce preto, ze to je drahsie, ci lacnejsie a jazdi tak na 1/3 po vsetkych tych krajinach /Sk, Rak, Nem./.
    Ja by som len chcela vediet, ci to je v poriadku z danoveho a uct. hladiska. Ci v tom nie je nejaky problem... Teraz ma rak. znacky a je spokojny, lenze auto je sukromne a tak v konecnom dosledku by to zrejme aj bolo pre firmu lacnejsie. Kedze mu platime nahrady a vela jazdi.
      zbaliť
    účtovník, poradca. Simona Privat
    Financovať môžete kdekoľvek, ak sa jedná o operatívny prenájom, značky z AT, DE, by nemali byť problém, pri finančnom leasingu bolo vozidlo vždy prihlásené v mieste sídla nájomcu, toto sa skôr dozviete priamo v tej konktrétnej leasingovke, či je schopná a ochotná vozidlo na seba prihlásiť.
    Treba si však pozrieť aj legislatívu konkrétnej krajiny čo všetko sa potom s tým u nich viaže.

    Sef by chcel kupit do slov. firmy na leasing v Rak. alebo Nemecku osobne auto a chcel by ho necht na ich znackach.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.