Zavrieť

Porady

Som na wifi ,stránky nenačíta..

Riešim tento problém: Notebook s win 8.1 doma sa pripojí bez problému k wifi.Na internáte sa môže pripojiť len cez wifi ,pripojí sa, avšak nechce ani za svet načítať internetové stránky a ani inak nie je net aktívny(skype..).Pritom ikonka svieti ,že je pripojený a má prístup na net .Poskytovateľ to má poriešené cez MAC adresy.To sme spravili platba prešla aj prišiel overovací mail, že to je zaplatené.dole sú obrázky z ipconfig pozerám že nemáme IP adresu priradenú čo s tým?firewall sme vypli, 6 protokol je tiež vypnutý viac ma nenapadá... Nadávam...
10653703_856092874408884_6911957232546932451_n.jpg  
10644968_856093017742203_3211465407980385589_n.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Adaptér len identifikuje WiFi signál, ale nemá potrebné údaje, aby nadviazal spojenie.
    V takom prípade je vhodné nastaviť WiFi adaptér na automatické získavanie pripojovacích údajov (toto je z W7, ale W8.1 to musia mať podobné):
    Karta1.jpg  
    Karta2.jpg  
    Karta3.jpg  
    Karta4.jpg  
    Karta5.jpg  

    Karta6.jpg  
    1/1
    KISSASS To mám nastavené od začiatku...
    misoft Ak teda pre tvoju MAC adresu nepovolil pripojenie a zobral za to peniaze (platba za službu pripojenia) - obrátiť sa na neho písomne s výzvou, aby zabezpečil službu, ktorá je zaplatená. Upozorní ho, že ak službu neposkytne, budeš to riešiť právne - podaním žaloby pre podvod. A že upozorníš telekomunikačný úrad, že poskytuje služby v rozpore so zákonom. http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=23

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Nemáš pridelenú IP, lebo poskytovateľ nepovolil tvoju MAC, ako napísal misoft.
    KISSASS Mno je to komplikovanejšie :internát -kolej v Prahe,aktivoval som to v piatok ale overovací mail prišiel až okolo 16 hodiny ,ešte rozmýšlam nad tým či sa tie Mac adresy ktoré povoľuje to musí robiť manualne a to už v piatok neurobil.Takže overovací mail prišiel automaticky, ale viac automaticky nič neurobí...Takže musím asi počkať až do pondelka ...vďaka za odpovede.
    misoft No filter väčšinou nastavujú ručne. Vyčkať do pondelka - niekedy server sám kontroluje MAC adresy. Až potom konajú. Mimochodom - i v Čechách majú podobný zákon.

    Som na wifi ,stránky nenačíta..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.