Zavrieť

Porady

Vzdialenost pristresku na auto od plotu

Dobry den,
chcel by som Vas spytat, ze minimalne v akej vzdialenosti musi byt postaveny pristresok na auto od plotu suseda? Je nato potrebne suhlas od suseda?
dakujem
Adrian
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik to bolo pred sto rokmi, alebo máš dobrého/hlúpeho suseda.
    lubko6394 Postavil som ho minulý rok a legálne.
    jslancik teraz to už také jednoduché nie je a bude ešte horšie. Neviem nájsť patričný paragraf, preto zatiaľ neodpovedám na otázku.
    lubko6394 Možno to závisí od lokality. Na mieste prístrešku bol pred 6 rokmi chliev, takže som vlastne staval na bývalej stavbe.
    vicktor Na oznamenie prislusny urad odpovedal a tam stanovil podmienky - prezrad ake. Urcite aj odstup od suseda.
    lubko6394 V podstate len podmienku, že tam musím dať rínu a dažďovú vodu odvádzať na svoj pozemok a definoval pätky. Odstup=0, lebo prístrešok je na hranici pozemku tak som ho definoval ja a úrad to potvrdil.
    vicktor Tak potom asi zalezi od konkretneho uradu/uradnika.
    Ja som staval zahradnu budku a stanovili mi odstup minimalne 1 m.
      zbaliť

    bystrá je offline (nepripojený) bystrá

    bystrá
    Minimálne vzdialenosti od susedov platia len pre rodinné domy.
    Ak je stavba do 25 m2 a je doplnková k hlavnej, stačí ohlásenie drobnej stavby. Sused musí dať súhlas len v prípade, ak je potrebné pri výstavbe použiť jeho nehnuteľnosť. Ak drobná stavba nijako neovplyvňuje susednú nehnuteľnosť, so susedmi sa nerokuje.
    Pri stavbe nad 25 m2 je potrebné stavebné konanie, sused sa vyjadruje v rámci konania. Ani tu nie sú pre garáž predpísané žiadne odstupové vzdialenosti.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Poviem takto.

    Klaď bobek na predpisy a tie (niekedy) fakt "premúdrelé" zákony.
    Zbehni za sudom, hoď reč ohľadom problematiky. Ak ste obaja normálni, tak sa dohodnete a ten papier na stavebný úrad bude už len formalita.

    Druhú možnosť radšej neriešim...

    Vzdialenost pristresku na auto od plotu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.