Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie práce v do zahraničia zahraničnému uchádzačovi?

Potreboval by som vedieť, ako poňať správne zákon, ktorý popisuje živnosť "Sprostredkovanie práce za úhradu", kde sa uvádza maximálne sprostredkovanie práce pre občana SR pre zahraničného zamestnávateľa. Ale čo v prípade, keď sprostredkujem prácu pre českého uchádzača do českej firmy? Živnosť by som mal na slovensku, ale nesedia mi jednotlivé povinnosti zákona a hlavne mi príde nelogické, aby som poúčal českého občana o "spôsobe a podmienkach zdravotného poistenia a sociálneho poistenia" keď český zákon nič také nevyžaduje. Takže ako je to s podnikaním v EU? Musím dodržiavať zákon SR, alebo krajiny kde sprostredkúvam prácu? Ďalšia vec čo mi tu nesedí je ochrana osobných údajov, pretože čo má náš úrad zaujímať osobný údaj o českom občanovi pre českú firmu? Dík za každý postreh.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    "Ďalšia vec čo mi tu nesedí je ochrana osobných údajov, pretože čo má náš úrad zaujímať osobný údaj o českom občanovi pre českú firmu?"
    Pretože prevádzkovateľ je slovenský právny subjekt.
    Máte všetky povinnosti slovenských prevádzkovateľov + zdokumentovať cezhraničné toky + ak máte sprostredkovateľov mimo SR, musíte im vnútiť slovenskú jurisdikciu.
    niesutam Ďakujem za odpoveď. Čo myslíte pod pojmom "zdokumentovať cezhraničné toky"?
    Ing. Ľubomír Janoška Že treba, aby v popise podmienok spracúvania osobných údajov bola zmienka o tom, že existuje cezhraničný prenos osobných údajov, že je obmedzený iba na štáty EÚ a preto netreba prijímať žiadne osobitné opatrenia.

    Sprostredkovanie práce v do zahraničia zahraničnému uchádzačovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.