Zavrieť

Porady

Prenájom alebo výpožička auta konateľa do s.r.o.

Ahojte, prechádzal som si rôzne debaty a príspevky na túto tému ale na nič som nenarazil. Preto by som sa chcel spýtať skúsených resp. niekoho kto riešil podobný prípad ako postupovať. Jedná sa o súkromné auto využívané celoročne na služobné cesty konateľa ktoré je v jeho vlastníctve a robia sa cestovné príkazy a poskytol ho bezodplatne. Hlavne sa mi jedná ako správne tento stav ošetriť papierovo a samozrejme aby tam nebol konflikt pre určité kontroly.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika.a je offline (nepripojený) monika.a

    monika.a
    ak využíva súkr.auto sa firemné účely a robí si cesťáky pri pracovných cestách, ktoré sa účtujú do nákladov firmy, tak čo ešte chceš dokladovať?
    vojo To ze sa konatel FO dohodol na tom ze auto bude pre sro vyuzivat.
    JAJA11 pokiaľ sa robia cestovné príkazy a sú vyplácané náhrady, je to dostačujúci doklad pre kontrolu.... konateľ je v tomto prípade rovnako ako zamestnanec a cestovný príkaz je podkladom na vyplatenie nákladov spojených s využívaním súkromného motorového vozidla...
    je možné spraviť si prípadne dohodu o využívaní tohto vozidla na pracovné cesty, v ktorej sa uvedú technické údaje, prípadne sa k nej doloží kópia technického preukazu.....

    Prenájom alebo výpožička auta konateľa do s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.