Zavrieť

Porady

HIM sa doteraz neodpisoval, čo s tým ?

Chcem sa poradiť - začala som účtovať PS, ktoré má v majetku pracovný stroj už viac ako 10 rokov a doteraz ho vôbec neodpisovali. Stále je na učte 022 v obstarávacej hodnote. Ako ho mám odpísať ? Vyradiť ho nechcú, lebo ho využívajú.
3 komentárov     zbaliť
KEJKA PS je čo?
podnikateľský subjekt?
Vlasta07 je to pozemkové spoločenstvo, ale veľmi si mi pomohla odpoveďou, dakujem
Vlasta07 KEJKA prosím Ťa ešte mi poraď v ktorom mesiaci to môžem účtovne vysporiadať, Môžem to aj v priebehu roka, alebo až v decembri ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odpoved pre podnikateľský subjekt - PU:
    nakoľko bol zaradený, predpokladám, že odklad daňových odpisov nebol riešený, tak pri 12ročnej dobe sa budú dať uplatniť len 2 roky
    účtovné odpisy - 429/082, ako oprava minulých období (vysvetlivku dáš do Poznámok) a za rok 2014 riadny účtovný odpis ako náklad roku 2014.
    Pokiaľ OS = 2 , je to 6 rokov, tak len ako oprava minulých období (viď vyššie)
    daňovo neriešiš alebo podáš DDP DPPO.

    HIM sa doteraz neodpisoval, čo s tým ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.