Zavrieť

Porady

Gramofón - ktorý kúpiť

Ahojte, potrebovala by som poradiť pri výbere gramofónu. Má to byť darček a slúžiť by mal na prehrávanie platní. ŽIadne DJ kúsky nie sú v pláne. Vzdala by som sa retro vzhladu a uprednostnila drevený vzhľad.
Ďakujem všetkým za rady.
A este doplnim. Ide o prehranie starych platni, ak by sa do 70-100 eur dal najst dobry kusok, tomu by som sa len potesila. O ziadneho fajnsmekra sa nejedna, len o cloveka s hudobnym sluchom. Preto by nemusel mat vstavane reproduktory a nemusi mat navyse ani funkcie ako radio...
Naposledy upravil culina : 13.10.14 at 09:25
Richard Skús doplniť na koľko je príjemnca daru fajnšmeker na prehrávanie platní, alebo či ide len o možnosť prehrať si staré platne ktoré vlastní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rado_81 je offline (nepripojený) Rado_81

    Rado_81
    Nie je gramofón ako gramofón. Tie lacné napodobeniny, ktoré sa v tej cenovej hladine dajú zohnať v bežných elektrách, by som, aj vzhľadom na cennosť starých platní, rozhodne nekupoval. Plastové prenosky s keramickými chvejkami, ramienka bez možnosti voľby prítlaku a v neposlednom rade aj chabý zvukový prednes je odstrašujúcim príkladom kúpy takého gramofónu. Ale naopak za tú cenu sa dá zohnať slušný a kvalitný gramofón z druhej ruky, sám som pred rokmi kúpil za 100€ kvalitný direct drive gramec Technics s prenoskou Ortofon, ktorá len sama o sebe stála takmer 200€. Dokúpil som si maximálne predzosilovač za 80€.

    Nové gramofóny, ktoré sú trošku schopnejšie, sa pohybujú rádovo od 300€, napríklad od firmy Pro-Ject (bývalá Tesla Litovel).

    Gramofón - ktorý kúpiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.