Zavrieť

Porady

Skončenie PP zamestnancom a invalidný dôchodok.

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, zamestnanec doniesol 10.10.2014 ukončenie PN-ky kde nástup do práce má 10.10.2014. Zároveň doniesol skončenie pracovného pomeru dohodou, ale neuviedol tam dátum že ku ktorému dňu. Skončenie PP bolo vyhotovené 10.10.2014. Bol dlhodobo Pn-kár a priznali mu invalidný dôchodok, pokles schopnosti vykonávať prácu viac ako 70 %. Zamestnávateľ s ukončením súhlasí, ale ak mu ukončím PP k 10.10.2014 mám mu za ten deň dať neplatené voľno, alebo nemám dávať nič? Do práce nenastúpil keďže už je invalidný dôchodca. Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A nemal nevyčerpanú D, ktorú by na ten deň mohol čerpať? Na dohode musí byť dátum, na ktorom sa dohodli. PP dohodou je môžné skončiť aj počas DPN.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka2510 Nemá už žiadnu dovolenku.
    veronikasad Akým dátumom si ho odhlásila zo SP ? (dnes už je 13.10., odhlasuje sa nasl.kal.deň-to už môže byť s pokutou)
    Zuzka2510 Ešte som ho neodhlásila :-(. To jeho skončenie je vlastne žiadosť takže mu napíšem odpoveď že súhlasíme ku 10.10.2014.
    Tweety ale aj tak, dnes ho musíš odhlásiť
    Tweety Veronika, veď dnes je nasledujúci pracovný deň, ak ho teda dnes odhlási, nebude žiadna pokuta, je v termíne.
    veronikasad V zákone nie je napísané nasl.prac.deň ... SP to zatial akceptuje, v DRAK-ovi bola polemika, že radšej odhlasovať v posledný deň trvania prac.pomeru ako po víkende ...
    Zuzka2510 Tak snáď pokutu nedostanem....už som mala kontroly a väčšinou pokutovali za neskoré platby na poistnom...no človek nikdy nevie a môžte mi prosím poradiť čo stým jediným dňom? Stým si lámem hlavu čo mu dať.
    avalik veronikasad, v zákone je: § 29
    Počítanie lehôt v sociálnom poistení
    (1) Na počítanie lehôt v sociálnom poistení sa vzťahuje osobitný predpis,48) ak tento zákon neustanovuje inak. ... 48) § 122 Občianskeho zákonníka. ... § 122 (3) Ak posledný deň lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok, je posledným dňom lehoty najbližší nasledujúci pracovný deň.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    koniec PN je 09.10.2014, prac.pomer môžeš ukončiť 09.10.2014.

    Ak nemá dovolenku, musela by si mu piatok preplatiť ako odpracovaný - teda ak neodpracoval, ale skončenie PP by bol v piatok.

    Skončenie PP zamestnancom a invalidný dôchodok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.