Zavrieť

Porady

Zobrať hypo vo VÚB alebo TB?

Ahojte, chcem sa opýtať, aké máte v poslednej dobe skúsenosti z hypo vo VÚB a TB? V TB mi vychádza o kúsok lepší úrok ako vo VÚB, ale v TB musím mať 5 rokov fix. A zaujíma ma to aj s ohľadom na to, že ak niekto riešil nejaký problém s hypo (napr. nemožnosť splácať alebo nejakú "možnú" zmenu hypo), ktorá z týchro bánk je lepšia pri jednaní s klientom. Ďakujem za prípadné odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vsetko, co chces riesit aj neskor, musis mat v zmluve.
    Moj nazor: je to uplne jedno, kazda banka je OK, kym davas a nOK, ked nieco pozadujes
    Ale na fix 5 rokov by ti museli dat velmi dobru urokovu sadzbu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    transporti686 V TB pri fixe na 5 rokov 2,55. Vo VÚB pri fixe na 3 roky 2,79. Úrok je samozrejme jedna vec, ale tak môžu hrať úlohu aj iné veci. Je mi jasné, že zmluvy si budem musieť pozrieť, ale bojím, že študovať komplet tie zmluvy, to bude iná pakáreň.
    ivka70 To bude, ale je to tvoj zavazok, na x rokov, takze sa studovat oplati
    transporti686 jasné, že predtým než niečo podpíšem si to dobre pozriem, uvidíme koľko tam bude všelijakých odvolávok a malého textu :-)
      zbaliť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    transporti686 možno v tvojom prípade, ale mne tam vychádza úrok dosť cez 3 percentá a minule sme potrebovali pri refinancovaní úveru vyčíslenie úveru a chceli za to 124 eur, za jeden papier, samozrejme, že som ich poslal do teplých krajín a nič som im nezaplatil, to sú blázni, slovenskú sporiteľňu v žiadnom prípade
    axeco Nechal som si urobit ponuky v 6 bankach. Najnizsiu splatku hypouveru pre mladych mi dala Slovenska sporitelna
    Jerry222 treba si obehat banky slsp slubuje pekny urok a aj podmienky ale ked sa to da schvalit tak vyskoci urokova sadzba nahor... CSOB ma teraz este dobre podmienky alebo Sberbank
    transporti686 to s tým vyskočením úroku som počul aj u TB, tam som dal teraz na schválenie, tak som zvedavý, sľubovali mi 2,55, lebo ževraj som u nich prémiový klient, tak uvidíme, dám Vám potom vedieť, či aj po schválení budem ešte ten prémiový klient :-)
    transporti686 uvidí sa
    Everibodi Slsp by som urcite neodporucal.Maju najvysie uroky,aj ked ste mali u nich ucet niekolko rokov.Ja som si dal prefinancovat uver do ttb.a zatial spokojnost s urokovou sadzbou.Tiez si myslim,ze medzi vub a ttb nieje velky rozdiel.
      zbaliť

    Zobrať hypo vo VÚB alebo TB?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.