Zavrieť

Porady

DIC alebo IČ DPH pre fa so zdan. plnením 30.4.2004

Sice možno už dosť neskoro- ale predsa- dalsie "vynášky" z pokynov pre pracovníkov DU -"Medzi platiteľmi rezonuje otázka, či daňový doklad vyhotovený do 15. mája 2004 za zdaniteľné plnenie uskutočnené do 30.04. 2004 má obsahovať DIČ pridelené pre DPH, ktoré bolo platné do 30.04. 2004 alebo či má obsahovať len daňové identifikačné číslo pre daň (ďalej len IČ DPH).
Na základe § 85 ods. 1 zákona č. 222/2004 Z.z. a v nadväznosti na § 85 ods. 6 citovaného zákona takýto daňový doklad musí obsahovať náležitosti ešte podľa § 15 zákona o 289/1995 Z.z., ktorý bol platný do 30.04. 2004. T.j. musí obsahovať DIČ platiteľa, ktorým bolo príslušné číslo (buď RČ pri FO, alebo IČO pri PO) lomeno číslo príslušného daňového úradu.
Až na zdaniteľné obchody uskutočnené od 1. mája 2004 je platiteľ povinný vyhotoviť „faktúru“ – pojem pre účely zákona o DPH, ktorý nahrádza doterajší pojem „daňový doklad“, ktorá musí obsahovať okrem iných náležitostí aj IČ DPH, čo je desaťmiestne číslo s predponou „SK“. Faktúru je platiteľ povinný vyhotoviť do 15 dní pri dodaní tovaru a služby v prospech inej zdaniteľnej osoby a v prospech právnickej osoby, ktorá nie je zdaniteľnou osobou (nadácie, rozpočtové, príspevkové organizácie, občianske združenia).
"
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Viera je offline (nepripojený) Viera

  Viera

  Na stránke daňového riaditeľstva v časti zovšeobecnené informácie
  je uvedené toto :


  Uvádzanie pôvodného daňového identifikačného čísla resp. identifikačného čísla pre daň na daňovom doklade vyhotovenom za zdaniteľné plnenie uskutočnené do 30. 04. 2004, keď daňový doklad k tomuto plneniu platiteľ vyhotoví po 1. máji 2004

  V nadväznosti na § 55g zákona č. 289/1995 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov a v nadväznosti na § 85 ods. 1 a 6 zákona o dani z pridanej hodnoty, platného od 1. mája 2004, odporúčame na predmetnom daňovom doklade uviesť pôvodné daňové identifikačné číslo aj identifikačné číslo pre daň, ktoré bolo pridelené platiteľovi daňovým úradom.  Každý pracovník daňového úradu, má asi iný názor...

  jarina je offline (nepripojený) jarina

  jarina
  ja som bola na školeni o DPH, ktoré robila Ing. Kovacikova z danoveho uradu BA a povedala, ze je to prechodne obdobie a ze pri tychto zdanitelnych plneniach je jedno ci pouzijete stare DIC alebo nove IC DPH.

  DIC alebo IČ DPH pre fa so zdan. plnením 30.4.2004

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.