Zavrieť

Porady

úhrada zálohy do ČR za tovar

mam pred sebou faktura-danovy doklad z ČR, kde je udana specifikacia platba predom, je to platba predom za tovar...tuto fakturu -podla mna to mala byt zalohova bola uhradena v septembri...teraz mam pockat na koncovu fakturu s dodanim tovaru a potom urobit samozdanenie? Ďakujem za radu, este som sa nestretla s platbou zalohy do ČR...
3 komentárov     zbaliť
evuš Na základe čoho ste urobili úhradu ? Tovar už bol dodaný ?
chudaska mam pred sebou iba faktura-danovy doklad, kde je len napisane platba predom...v sume 974,02...0% DPH.../ale podla mna to mala byt zalohova faktura a nie danovy doklad -je to zaloha vo vyske 70% z ceny tovaru
chudaska len ja teraz neviem ako mam tuto fakturu uctovat,ako zalohovu? a cakat na dodavku tovaru a vyuctovaciu fakturu a az na zaklade tej potom urobit samozdanenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    .....skús im zavolať a prekonzultuj si to...určite však musíš čakať na konečnú fa + musí byť i fyzicky tovar dodaný na SK...uvedenú fa, by som zaúčtovala zápisom 314A / 321A .... Samozdanenie urobíš v celej výške až pri konečnej fa a dodávke..
    chudaska ďakujem za rady...pockam na dodavku...
    evuš ..ale i tak si tam skús zavolať...

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Podľa mňe je to riadna faktúra k prijatej zálohe. účtovala by som to už ako riadnu faktúru. Ale treba sa u nich informovať, ďalšia faktúra už môže byť iba na rozdiel a s tovarom príde CMR.

    jade9 je offline (nepripojený) jade9

    jade9
    Podľa mňa, ak ste obdržali daňový doklad k Vami už uhradenej zálohe, ide iba o daňový doklad k prijatej zálohovej platbe. V prípade EÚ aj tak musíte pri samozdanení čakať, kým prebehne fyzické dodanie tovaru a obdržíte riadnu faktúru k celkovej dodávke. Ja osobne by som počkala.
    chudaska ano tiez som si to najskor myslela,ale teraz pozeram,ze na tej fakture je datum usk. zdan. plnenia 11.09.2014 a my sme ju uhradili 19.09.2014...takze som im napisala,ze podla mna to mala byt iba zalohova faktura a nie danovy doklad...budem cakat na dodavku tovaru aj fakturu...dakujem za vsetky rady

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Ahoj, ja mám podobný problém. 13.10.2014 so uhradila zálohu do ČR. Potom mi prišiel Daňový zálohový list vydaný - daňový doklad vystavený 14.10.2014 na uhradenú sumu, je tam uvedený predmet zdanitelného plnenia úhrada zálohy dokladom (číslo zálohovej faktúry) a uvedené "plnení osvobozene od dane s nárokem na odpočet dle §64". S tovarom prišla Faktúra - daňový doklad vystavená 15.10.2014 v sume 0,- Euro. Ako to uvediem do kontrolného výkazu, ktorú faktúru a aký dátum?
    jade9 Ahoj. Ja by som uviedla riadnu faktúru, pretože až na základe nej robím samozdanenie. Predpokladám, že aj na tej riadnej faktúre, ktorá prišla s tovarom, je uvedený príslušný § o oslobodení a tiež je tam uvedená celková suma dodávky a potom odpočet zaplatenej zálohy a k úhrade 0,-.

    úhrada zálohy do ČR za tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.