Zavrieť

Porady

Nesedí HK a Saldokonto v otvorení program Omega

Už viac mesiacov sa trápim. Hľadám chybu a neviem si rady. V programe Omega mám v r. 2013 Zatvorenie rovnaké sumy v HK na 321, aj v saldokonte. Tieto boli prenesené do r. 2014 Otvorenie. HK je tá istá suma, ale v saldokonte nie! V otvorení je rozdiel 48,-- € saldokonto vyššia. Pri odsúhlasovaní saldokonta mi radí, že ak nesedia sumy, mám pozrieť rok 2013 a rozdiel opraviť. Ale mne koniec r. 2013 SEDÍ HK aj saldokonto! V Otvorení 2014 už nie. NEVIEM UŽ KDE MÁM HĽADAŤ CHYBU! A koniec roka sa blíži. Poradí niekto kde môže byť chyba?
Prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    Nemáš v 2013 dáky doklad na 48 € resp. viac dokladov na celkovú sumu 48 € a na ňom zakliknuté doklad neprenášať do roku 2014 ?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdrianaA tiež ma to napadlo s tým prenášaním. Veď si odfajkaj všetky fa k 31.12.2013 s fa 01.01.2014. Zistíš ktoré sú to a potom pozri to prenášanie do ďalších rokov.
    Stašek Zistil som nasledovné: v r. 2013 DF od SSE v decembri 2013. Účtoval som na ňu zaplatené preddavky za 10 mesiacov. 24,-- € 321/314. V roku 2013 je všetkých 10 preddavkov +24,-- € 321/314.
    Tá istá faktúra prešla do roku 2014 9 preddavkov +24,-- € 321/314 ale jeden preddavok (v poradí 5) prešiel -24,-- € 321/314. Som z toho jeleň. Ako sa to stalo, a ako to opraviť?
    AdrianaA popozeraj v starom roku tie preddavky ako sú naúčtované, cez aké doklady resp. predkontácie. Ak nenájdeš chybu, tak brnkni do Krosu. Mne vždy ochotne poradili.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ak ti to nepôjde* opraviť v počiatočných stavoch, volaj do Krosu, budú ťa navigovať.
    *neviem či tá možnosť je, pozri

    michaela329 je offline (nepripojený) michaela329

    michaela329
    mám podobný problém, chybu na účte 379, hlási mi ju v zaúčtovaní počiatočných stavov - avšak kontrola salda v 2014 prebehla bez chýb, tam mi rozdiel nevykazuje, rozdiel sa ukáže až v roku 2015 ID otvorenie a ťahá sa mi celým rokom, už som skúsila aj zopakovať prechod, ale bez výsledku.

    Tak už som chybu našla - v ID ohľadom poistného som mala zaškrnuté "neúčtovať" - preto mi nesedí počiatočný stav v roku - opraviť v 2014 to nemôžem, ako by ste to riešili prosím?
    Naposledy upravil michaela329 : 19.03.16 at 20:42

    Nesedí HK a Saldokonto v otvorení program Omega

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.