Zavrieť

Porady

Excel - rozbaľovacie menu

Potreboval by som vytvoriť rozbalovacie menu, kde by som si vybral z X položiek a po výbere by sa mi zobrazili udaje k tejto polozke, ktoré by boli zapísané v tabuľke, napr. v zozname by bol chlieb, po odkliknutí by sa mi v tejto bunke zobrabilo napr.: Chlieb, tmavy, 500g, 4 € .... Uvádzam príklad, vedel by niekto napísať také makro ? Lebo ja som z toho jeleň ...
Naposledy upravil taiko : 15.10.14 at 19:34
zlatica76 Pozrela som si ten súbor a to čo chceš mi nedáva zmysel (na čo to potrebuješ?).

Otázky:
- koľko je tých položiek?
- budú sa opakovať? Pokiaľ nie, tak ti stačí obyčajný filter (lebo každá položka tam bude len raz)
- potrebuješ tie informácie tlačiť na nejaký papier v takej podobe?
WazUuUuP Tak na jednej strane by ich malo byť 40 riadkov x 6 stlpcov, každá položka by bola iná, áno potrebujem to tak aby mi to v tejto podobe ... Každá položka v stlpci by sa mala zobraziť osobitne v ďalšom riadku ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na to nepotrebuješ žiadne makro. Stačí rozbaľovaci zoznam a k nemu cez vlookup vytiahneš ďalšie údaje do dalších políčok.
    WazUuUuP A vedela by si mi vytvoriť ten vzorec z rozbalovacím oknom pretože ja som z toho idiot úplne .... prikladám príklad ako by mal vyzerať vysledok http://uloz.to/xAAtxEdf/uloha-xlsx

    Excel - rozbaľovacie menu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.