Zavrieť

Porady

Konkurz s.r.o. - vypoved, vyplata odstupneho a nevycerpanej dovolenky

Poprosim poradit : som zamestnanec TPP od r. 2008, toho casu na RD od 6/12, k 12/14 mi konci RD, firma je v konkurze od 01/13, po ukonceni RD dostanem vypoved podla §63 ods. 1.
Mam narok na odstupne ako aj preplatenie nevycerpanej dovolenky, sumar je vsak vyssi, ako preplaca Socialna p. z garancneho fondu (2415 €).
Moja otazka je, ci sa da uplatnit rozdiel u zamestnavatela, ci by to bola pohladavka proti podstate alebo pohladavka ktoru musim uplatnit spolu s ostatnymi veritelmi, pripadne nejaku "vychytavku - radu" ako neprist o tieto peniaze.
Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    V prvom rade by bolo treba skutkový stav trochu upresniť......Ak hovoríte o odstupnom predpokladám, že tá budúca výpoveď bude podľa § 63 ods.1 písm. a) alebo b) ZP. Ak nie je predpoklad, že firmy bude pokračovať po konkurze, pracovný pomer možno skončiť aj skôr než po skončení RD.

    Rozdiel medzi sumou vyplatenou Sociálnou poisťovňou z garančného fondu a celkovou výškou nárokov z pracovného pomeru je možné uplatniť prihláškou u správcu, nie u zamestnávateľa (§ 28 a nasl. ZKR). O pohľadávku proti podstate v žiadnom prípade nepôjde. Nároky z pracovného pomeru sú pohľadávkou proti v podstate vtedy, ak vznikli po vyhlásení konkurzu a súčasne zamestnanec musí počas konkurzu vykonávať prácu v súvislosti so správou majetku alebo prevádzkovaním podniku v konkurze podľa pokynov správcu. A toto určite splnené nebude, keďže ste na RD.

    Závisí od konkrétneho konkurzu (a situácie v ňom) či je predpoklad, že tento zvyšok bude aspoň čiastočne uspokojený, ale pravdepodobnosť asi vysoká nebude...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tajomna21 Dakujem. Nie, firma nebude pokracovat po konkurze, takze pojde o vypoved podla ods. 1a or 1b. Cize by moj pripad nemohol podla Vas spadat pod § 87 ods.2j? Pretoze narok na dovolenku vlastne nastal az po vyhlaseni konkurzu, kedze som uz vtedy bola na RD?
    jurmiro pracovala ste fakticky po vyhlásení konkurzu ?
    tajomna21 fakticky nie, kedze este som nenastupila, len som oznamila spravcovi KP svoj navrat, teraz cakam na jeho vyjadrenie ohladne vypovede. A keby mi dal vycerpat napr. 2 dni dovolenky a vypoved dal potom, s tym, ze zvysok sa vyplati, potom by to tam spadalo?
    jurmiro teraz som už celkom zmätený bolo by treba presne posúdiť dátumy
    tajomna21 tak to ma mrzi :-) vsetky datumy su hned na zaciatku otazky ... RD konci 12/14 a vtedy dostanem aj vypoved ...
      zbaliť

    Konkurz s.r.o. - vypoved, vyplata odstupneho a nevycerpanej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.