Zavrieť

Porady

Neplatiteľ DPH

Dobrý deň,

mám pre frajerov na DPH otázku, s ktorou si neviem, napriek intenzívnemu štúdiu, rady. Moja s.r.o. nie je platcom DPH. Mám možnosť nakúpiť tovar u výrobcu z Maďarska, ktorý je tam platcom DPH a predať ho do Macedónska, teda do tretej krajiny. Tovar pôjde z Maďarska priamo do Macedónska, prepravu pre mňa tiež zabezpečí maďarský prepravca. Ako to mám urobiť čo najrýchlejšie a najefektívnejšie, aby som sa zaregistroval ako platca DPH a teda aby som nemal slovenskú DPH v nákladoch? Na nete som našiel možnosti nákupu z krajiny EÚ, ako aj predaja do tretej krajiny, kombináciu však nie. Hodnota tovaru je viac ako 14 000 €.

Potrebujem to riešiť súrne, preto ma desí dobrovoľná registrácia, kde má daňový úrad dosť dlhý časový priestor na vybavenie, kým podľa §7 asi svoju situáciu neriešim.

Prosím vás o rady a vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    timotej je offline (nepripojený) timotej

    timotej
    najdes si frajera s registraciou DPH a vyfakturujes mu len proviziu, no asi bude nizsia ako tvoja marza z pripadneho obchodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.