Zavrieť

Porady

Vymáhačská sms od MBA financie

Prišla mi sms s týmto textom:P.Pos,kontaktujte nas vo veci Vasho zavazku,ktory sme prevzali k vymahaniu. J. Medvedova, MBA Financie, tel: 0583260716.
Určite nemám žiadne záväzky ani nič podobné, mám vôbec na takúto sms reagovať, stretol sa s tým už niekto ? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    reagovať treba v každom prípade, kým to nie je celkom objasnené čo to je, ako vznikla pohľadávka a písomne si zaistiť vyjadrenie, že je to omyl, nedorozumenie, volať na to číslo, zistiť všetko, čo sa zistiť dá, predíde sa tým mnohým problémom
    Naposledy upravil Terezia13 : 16.10.14 at 21:06

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Vyžiadaj si kopiu toho záväzku a ak si presvedčený, že niekto zneužil tvoje údaje, tak s tym treba ísť na políciu SR.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Určite treba reagovať, hra na mŕtveho chrobák asa nevypláca. Ak tvrdia, že máš nejaký dlh, treba to dať do poriadku, zistiť, o aký dlh sa jedná (môžeš mať nedoplatok na zdravotnom poistení, nejakú starú pokutu za čiernu jazdu MHD a pod.), a ak nie je dlh oprávnený, treba zabezpečiť, aby ho ďalej nevymáhali. Lebo ak to raz dajú vymáhať cez exekútora, tak aj keď nebude dlh tvoj, tak trovy exekútora budeš musieť uhradiť.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vymáhačská firma:

    http://www.azet.sk/firma/916321/m-b-a-financie-s-r-o/

    Pokiaľ si si istý, že nemáš voči nikomu žiadne dlžoby, pošli im list, že voči uvedenej osobe nemáš dlžobu a že ak ťa budú opätovne kontaktovať, budeš to riešiť právnou cesto voči ich firme pre tr. čin vydierania, neoprávneného obohatenia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jojojj Dik za odpoved, urcite nemam ziadne dlzoby ani nic podobne, teda nemusim cez smsky pripadne telefonicky to riesit staci poslat list ? Doonca aj to cislo co mi poslali v smske nemaju ani na stranke v ich kontakte.
    misoft Kašli na nich. Ak sa znova ozvú - postupuj, ako som napísal. + pridaj tr. oznámenie na neznámeho páchateľa - pokus o vydieranie. A pridáš tel. číslo. Oni si ho už nájdu, keď do toho pôjdu!
    axeco kde si vygooglil, ze dlzoba je neopravnena a jedna sa o trestny cin vydierania ?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zavolaj im tam, a povedz, že ak prevzali nejaký tvoj záväzok, nech ťa informujú písomne, nech sa preukážu zmluvou o postúpení pohľadávky a nech ťa neobťažujú SMSkami.


    Občiansky zákonník

    Postúpenie pohľadávky

    § 524

    (1) Veriteľ môže svoju pohľadávku aj bez súhlasu dlžníka postúpiť písomnou zmluvou inému.

    (2) S postúpenou pohľadávkou prechádza aj jej príslušenstvo a všetky práva s ňou spojené.

    § 526

    (1) Postúpenie pohľadávky je povinný postupca bez zbytočného odkladu oznámiť dlžníkovi. Dokiaľ postúpenie pohľadávky nie je oznámené dlžníkovi alebo dokiaľ postupník postúpenie pohľadávky dlžníkovi nepreukáže, zbaví sa dlžník záväzku plnením postupcovi.

    (2) Ak postúpenie pohľadávky oznámi dlžníkovi postupca, nie je dlžník oprávnený sa dožadovať preukázania zmluvy o postúpení.


    PS: Nezabudol si uhradiť nejakú splátku poistky, prípadne nemáš dohodnutú dynamizáciu a nedal si zmenu trv. príkazu v banke?
    Jojojj urcite nie zajtra im tam teda zavolam co to ma vobec znamenat a nech mi to teda poslu pisomne ak na mna nieco maju ale ja si niesom nicoho vedomi

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Ja si myslim, ze si nikto nikdy nemoze byt isty, ze nema ziadne zavazky. Ci uz opravnene, alebo nopravnene, ci podvodom bzniknute. Uvedom si, ze to moeze byt aj napr. 10 rokov stare. Urcite zisti o co ide a podla toho jednaj

    Chesapo je offline (nepripojený) Chesapo

    Chesapo
    Preco by mal niekto, kto prijme SMS od neznamej osoby/sro odpisovat alebo volat naspat a minat si kredit ? To nevie vymahacska firma zavoalt ?

    Vymáhačská sms od MBA financie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.