Zavrieť

Porady

služobné vozidlo a dealer SZČo

Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať ako mám správne postupovať:
Firma je vlastníkom osobných motorových vozidiel. Jazdia na nich obchodný zástupcovia, ktorým sú pridelené. Obchodný zástupcovia sú živnostníci. Mesačne nám fakturujú obchodné služby - na základe sprostredkovania predaja. Ako máme správne postupovať čo sa týka používania motorových vozidiel. Majú podpísané zmluvy o výpožičke mot.voz. bezodplatné. Je to správne ?
Mesačne mi vyúčtujú cesty, PHM.
Ďakujem.

Zisťovala som a bolo mi navrhnuté aby si obchodný zástupcovia urobili živnosť - vedenie mot.vozidla. Oni mi budú potom fakturovať vedenie vozidla a sprostredkovanie obchodu. Je to správne riešenie ?



Naposledy upravil massarro : 27.10.14 at 10:16 Dôvod: Posúvam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bezodplatná výpožička MV a na druhej strane im platíte cesty, a ako ich platíte?
    V každom prípade to nie je správne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    massarro Nie, cesty im neplatíme. Dáme im naše auto za 0 € a oni nám fakturujú len sprostredkované obchody na základe zmluvy o sprostredkovaní. Robia obchodného zástupcu na našom aute. Náklady na auto znášame všetky my a oni fakturujú len služby - tzv. mzdu.
    Tweety takže máte na MV náklady ale zi sk z neho žiaden, tak?
    massarro Tak.
    massarro Môžete sa mi k tomu prosím vás vyjadriť ? Ďakujem.
      zbaliť

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Zisťovala som čo sa týka práce dealera ako živnostníka. Z pohľadu DU je to závislá činnosť, nakoľko dealer pracuje na základe pokynov dodávateľa pravidelne a mám za to dohodnutú pravidelnú odmenu.
    Takže z toho vyplýva že dealer živnostník musí používať svoje auto a nie dodávateľove alebo sa zmeniť na zamestnanca. Vtedy to bude OK

    služobné vozidlo a dealer SZČo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.