Zavrieť

Porady

Výber dobierky

Ahoj.


Keď kuriér vyberá dobierku dáva adresátovi doklad o uhradení dobierky (jednoduchý kus papiera kde sú údaje o platbe, od koho komu atď.)


Chcem sa opýtať, či si môžem aj ja vytvoriť takýto doklad s tým, že po výbere dobierky pôjdem do banky a peniaze vložím na účet pod var. symbolom dobierky tak ako mi to chodí na účet aj od kuriérskej spoločnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Dobierku musíš zaplatiť kuriérovi alebo na pošte. Bez toho ti zásielku nik nevydá. Tým pádom bude zaplatená a ty nebudeš robiť žiaden prevod v banke.
    mshop Nechápeme sa. Ja doručujem zákazníkovi objednávku
    Chobot Ty si kuriér?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ty ako predajca tovaru, v prípade platby v hotovosti musíš zákazníkovi vydať doklad z ERP (evidovať tržbu v ERP) a to aj v prípade úhrady faktúry v hotovosti. Či si následne peniaze vložíš podnikateľský účet alebo necháš v pokladni je tvoja vec.

    Dobierka je odovzdanie peňazí za tovar medzi odosielateľom a adresátom prostredníctvom tretej osoby a takto prijatá tržba nepodlieha povinnosti evidovať tržbu v ERP.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no, predpokladám, že chceš nejak obísť povinnosť registrovať tržby cez ERP. V podstate, keď pošleš peniaze cez poštu v mene zákazníka, tak by to šlo. Len nemôžeš dať zákazníkovi potvrdenie ako napriklad kurier. On by mal dostať do ruky ustrižok z pošty - a to sa nedá tak jednoducho zariadiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.