Zavrieť

Porady

Inzercia

Mám nový nasledovný prípad. SZČO uzavrel zmluvu s inzert.spoločnosťou, že na nejaké obdobie si bude dávať určitý počet inzerátov do novín, samozrejme intercia súvisi s jeho podnikaním. Do inzercie uviedol aj tovar, ktorý nakupuje od dodávateľa, ide o žalúzie, rolety. Tento tovar uviedol v uvádzacích cenách a dohodol sa s dodávat., že mu za to preplatí 50% z každého inzerátu. SZČO bude po zaplatení inzerátu za každým faktúrovať dodávateľovi, ktorý mu dodáva žalúzie, rolety 50% z ceny , samozrejme s dph. Tu vlastne ide o to, že SZČO sa bude deliť spolu so svojim dodávateľom o inzerciu. Je tento postup správny či už z hľadiska dph, dane z príjmu a z iných postupov...?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Podľa mňa je to v poriadku. Mozno horšie by bolo keby to nerefakturoval (to by mu mohli v pomermej časti vyhodiť z nakladov, (lebo to použil na reklamu ineho-možno)
    Z pohladu DPH § 9/4

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Otázka zaujímavá, názory DR SR nasledovné:

    Daň z príjmov sa pozerá na podielovú reklamu ako zákonnú ... daňovo uznanú.

    DPH sa pozerá na podielovú reklamu ako na nezákonnú ... nemajú to radi v DPH, resp. sú tlaky (už to bolo aj na Porade) na vylúčenie DPH z nároku na odpočítanie dane.

    Takže si vyberme.

    Uvedené sa týka dotknutých daňových zákonov.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    ALBO a AVO vďaka , že ste zareagovali.
    Avo prečítala som si pripnutý link, ide o to, že je to v začiatkoch.

    V mojom prípade by som argumentovala tým, že SZČO vlastne by si nárokoval na odpočet ale zároveň by mu vznikla daňová povinnosť tých 50% zo zaplatenej sumy za inzerciu. Nedotklo by sa to zákona o dani z príjmu a ani zákona o dph. Daňový výdavok by bol z časti faktúrovaný a priznaný opačne , ako zdaniteľný príjem.

    V inzercii by bolo presne uvedené.
    Ponúkame tovar, ktorý vyrába firma xx za uvádzacie ceny. Predaj, objednané množstvá by sa objednávali cez SZČO samozrejme už s vyššou-nadhodenou cenou.

    Ak by to takto bolo urobené , vidíte v tom nejaký problém? Myslím, že keby sa uviedli takéto argumenty, tak by SZČO obstál.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.