Zavrieť

Porady

min mzda a nezdanitelne min.

zamestnal som sa a dostavam min.mzdu na učet a zvyšne penieze tzv. b-čkovu vyplatu na ruku čiže dajme tomu že na učet 300 a na ruku dalších 300 oplati sa mi uplatnovať nezdanitelne min. a danový bonus na dieťa? vyplatu mi to podla mna nijako neovplyvni tak či tak stale dostanem 600€ rozmýšlam spravne alebo sa mýlim? pre upresnenie manželka je na dohode takže tam si to asi neuplatní



a ešte jednu otázku vyplaty si zamestnávatel niekde odpisuje z nakladov alebo niečo ine ?
Naposledy upravil momoastra : 22.10.14 at 16:54
veronikasad Pokial manželkin príjem z dohody dosahuje 1/2 mesačnej min.mzdy, daňový bonus si môže uplatniť ona u svojho zamestnávatela. Potom ale neplatí moja predch.odpoveď - nárok na DB má len jeden z rodičov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    Akože neovplyvní, keď si nedáš odpočítateľnú položku, automaticky platíš daň z rozdielu hrubej mzdy a odvodov, taktiež daňový bonus ti zvýši čistú mzdu ... a okrem iného bonus je možné uplatniť aj v rámci práce na dohodu ... záleží od výšky príjmu na dohodu ...
    momoastra ano zvyši mi to vyplatu ktora ide na učet ale tym padom mi šef doplatí menej na ruku aby dorovnal dohodnutu sumu 600€
    Papierniková v tom prípade treba doriešiť v rámci daňového priznania za rok 2014

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nezd.časť základu dane a daňový bonus si nemusíš uplatňovať u zamestnávatela. Podaj si sám daňové priznanie (do 31.3.2015) a výsledkom budeš príjemne prekvapený.
    momoastra no ved presne s týmto vysledkom ratam
    ewita888 daň neviem, či ti prejde, že ju on zaplatí DÚ a ty si ju vynárokuješ späť cez DP... ale danový bonus si cez neho určite nedávaj

    min mzda a nezdanitelne min.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.