Zavrieť

Porady

Spoludlznik pri hypoteke

Mam taky problem.chceme si s priatelom vziak hypoteku,pricom ja by som mala figurovat ako spoludlznik.problem je ten,ze mam exekuciu,mohol by to byt problem aj napriek tomu,ze priatel ma dostacujuci prijem?za vase odpovede dakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

To ti nikto na porade presne nepovie. My nevieme, ako rozhoduje a rozhodne úverový výbor v banke, kde žiadate o úver.

Ak sa im niečo nebude pozdávať, overia si ťa cez register dlžníkov a je možné, že úver zamietnu. Ak beriete úver v takej výške, že spoludlžník je pre schválenie podmienkou. je dosť pravdepodobné, že ty, ako spoludlžník s exekúciou nebudeš pre nich dostatočne bonitná a dôveryhodná a úver zamietnu. Ak jeho príjem postačuje na to, aby bola bonita zabezpečená a spoludlžník nie je podmienkou pre schválenie, tak môžu úver schváliť. V takom prípade možno bude lepšie nedávať žiadneho spoludlžníka, aby tie tvoje exekúcie pri schvaľovaní ešte priateľovi neuškodili.

Ak z nejakého dôvodu (napr. výška úveru, vek dlžníka) je nutný spoludlžník, tak nemáte inú možnosť, len že sa ty uvedieš ako spoludlžník a uvidíte, ako to posúdi úverový výbor - či akceptuje riziko, že ty máš exekúcie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Je to problém a veľký a dovolím si tvrdiť, že hypotéku určite ale určite nedostanete...totiž spoludlžníka si overujú tak ako dlžníka a keď máš exe, tak vaša šanca na získanie hypo je prakticky NULOVÁ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975
Je to problém a veľký a dovolím si tvrdiť, že hypotéku určite ale určite nedostanete...totiž spoludlžníka si overujú tak ako dlžníka a keď máš exe, tak vaša šanca na získanie hypo je prakticky NULOVÁ...
Tak potom ju neuvádzať v žiadosti vôbec, aby si ju nespojili so žiadateľom úveru.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Mňa by len zaujímalo, kvôli čomu máš tú exekúciu. Či si skutočne tak nezodpovedná, že finančné veci necháš dôjsť až do exekúcie a ak aj áno, prečo tú exekúciu hneď nevyplatíš.

Ako potom môžeš chcieť úver? Kde má banka istotu, že svedomito budeš splácať splátky?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať