Zavrieť

Porady

Rozvod a vysporiadanie spoločných vecí nadobudnutých z financií jednej strany

Dobry den,

ma manzelka narok na vyplatenie a ak ano tak v akej vyske?

Pocas manzelstva manzelka udajne investovala do manzelstva na spolocne veci jej financie nadobudnute pred manzelstvom.

Ma narok na vratenie?

Dakujem
Naposledy upravil Mariana B. : 24.10.14 at 07:28 Dôvod: Úprava názvu otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Má. ALe bude to musieť dokázať.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mio001 Aj ked sa veci uzivali spolocne?
    Tweety áno aj tak všetko, čo mala pred manželstvo je len jej, nepatrí do BSM
    mio001 Ale tie veci uz nemame, casom sa znicili a spolocne vyhodili, to nema zmysel, ci ano?
    bubkoch v takom pripade je to bezpredmetne, nema co ziadat
    mio001 ok, dakujem to som chcel citat.

    Ostalo nam este stare auto, ona si ho nezobrala a ja ho nechcem, ako jej ho mam dat? Odstavim ho pri jej dome a tak?

    Alebo ho mam nechat na parkovisku a nestarat sa on?

    Dakujem.
    bubkoch no minimalne musite platit zakonnu poistku, STK a EK az kym ho nepredate alebo neodhlasite
    Chobot Skús byť konkrétnejší, takto teoreticky existuje veľa možností aj alternatív. NEdá sa vo všeobecnosti povedať, či má alebo nemá na to právo.

    V zásade, ak preukáže napr. že dostala do daru od rodičov 100.000 EUR na kúpu bytu, tak tieto môže žiadať vyňať z delenia BSM. Ak mala na účte 10.000 EUR a tieto ste spoločne minuli, tak to jej nikto neuzná, boli to spoločné peniaze.
    Chobot V TP toho auta musí byť jeden z vás napísaný ako majiteľ. Pokiaľ súd nerozdelí BSM a nerozhodne, koho to auto bude, tak je vo vlastnictve tej osoby, ktorá je zapísaná v TP. Táto osoba má aj povinnosti, čo sa týka platenia PZP, vykonania EK a TK. Ak je atuo písané na tvoje meno, nemôžeš jej ho odstaviť pred domom. Ak ho nechceš, môžeš ho nechať zošrotovať a vyradiť z evidencie alebo predať a ak pride k deleniu majetku, tak jej dáš polovicu z predajnej ceny. Dovtedy si povinný o auto sa starať ako majiteľ.
      zbaliť

    Rozvod a vysporiadanie spoločných vecí nadobudnutých z financií jednej strany

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.