Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Od 1.7.2014 bude možné pri všetkých troch formách dohôd uzatvárať dohody len na dobu určitú a to najdlhšie na dobu 12 mesiacov. A to aj v prípade dohôd o vykonaní práce.

    Pri dohodách uzatvorených "po starom", teda pred 1.7.2014 platí prechodné ustanovenie (§ 252j), podľa ktorého takéto dohody, ak neskončia skôr, musia skončiť najneskôr 30.6.2015.

    V praxi to znamená, že v prípade záujmu pokračovať v "dohode" aj počas dlhšej doby, bude nutné formálne vždy po 12 mesiacoch dohodu ukončiť - s čím je spojený proces odhlásenia v Sociálnej poisťovni, prípadne aj v zdravotnej poisťovni, zaslanie evidenčného listu dôchodkového poistenia - a napríklad hneď na druhý deň s tou istou osobou uzatvoriť formálne novú dohodu - a znovu dohodára prihlásiť - načas, teda ešte pred začatím dohody !! - do Sociálnej poisťovne prípadne aj do zdravotnej poisťovne.
    KEJKA naozaj to platí aj pri dohodách o pracovnej činnosti? ANO, platí, nedalo mi to a znova som si prečítala dokument, najneskôr 30.6.2015 treba všetky dohody ukončiť a prípadne uzavrieť nové. myslíte že to zmenia?
    Uvedené som čítala len v súvislosti s dohodami o vykonaní práce a s dohodami na nepravidelný príjem. Kedže tieto nemám, resp. sú ukončené, tak som sa s tým nezaoberala podrobnejšie.
    Mám však "bežné" DoPČ s pravidelným príjmom aj DBPŠ s pravidelným príjmom a vôbec som nemala v úmysle ich ukončovať - presvedčená, že tieto sú v poriadku.
    Spomínaná novela mala predsa len riešiť problémy s platbami do fondov pri nepravidelnom príjme...............text nechávam ak to niekto medzičasom čítal, ale už v tom mám jasno.

    Môžem predlžovať dohodu o PČ, ak mi končí k 31.10.2014 a bola od 1.10.2013?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.