Zavrieť

Porady

9 komentárov     zbaliť
ivka70 Vy ste tvoj rodicovsky dom kupovali spolu od rodicov?
Pietrov Potreboval som peniaze aj na vyplatenie súrodenca A rekonštrukciu A aby mi dali hypotéku tak sme to spravili akože na kúpu domu,ale musel som do toho ísť S priateľkou A banka požadovala, aby na kúpno predajnej zmluve bola aj ona.
jslancik a neuvažoval si o tom, či máš ty nárok? máš takisto list vlastníctva ako tvoja priateľka.
Pietrov Jasné že mám
jslancik keď je to jasné tebe, tak rovnako jasné by to malo byť aj pre ňu.
Xanti Primálo info na relevantnú odpoveď. Samozrejme nárok má na časť splatenej hypotéky. Ak ste sa rozišli. To nie je len tak, že jej ostane polka domu a ty splácaj hypo. Ak chce časť domu musí sa podielaľ na splácaní hypo.
Pietrov Ja splácam hypotéku
Xanti Podľa tebou zadávaných info sa nedá poradiť, navštív právnika a vysvetli mu čo vlastne chceš. Lebo z tvojich odpovedí to aspoň mne jasné nie je.
buchač Ste sa rozišli, alebo nie ?

Ak nie, tak neviem teda, čo vlastne riešiš.
Ak áno, tak si mal rozmýšľať pred tou hypotékou.
Priateľka sa spolupodieľa na chode domácnosti - prispieva finančne ?

Alebo si myslíš, že nemá nárok ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak tomu dobre rozumiem, tak ty s tvojou priateľkou ste založili dom tvojich rodičov, ktorí ho prepísali (v určitom rozsahu) na teba a tvoju priateľku (lebo to banka požadovala). Keďže je na liste vlastníctva, tak nárok samozrejme má (podľa listu vlastníctva). ďalej takýto postup nekomentujem.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tvoja priatelka oficalne od tvojho surodenca cast domu kupila (cez hypoteku), ma teda na tu cast domu riadny narok.

    Má moja priateľka nárok na môj rodičovský dom,keď sme brali spolu hypotéku A je aj na liste vlastníctva, lebo banka to požadovala?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.