Zavrieť

Porady

Rekonštrukcia oplotenia

Zdravím potreboval by som radu mam plot železné stlpiky a navrchu drevené polia a rozbilo mi ho auto....teda určitú časť a chcem dať nové stlpiky v pôvodnej trase a obyčajné pletivo poplastované.Vymením už celé oplotenie až to nevypadá, ako u cigánov plot z dreva mam min. 30 rokov Potrebujem nato ohlásenie?Alebo je to brané ako rekonštrukcia ?Nemám susedov a pozemok sa nachádza v 4st. ochrany.......povolenie od ochranárov mam.Ďakujem za rady
Naposledy upravil marco1111111 : 02.11.14 at 10:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nestaviaš nové - len opravuješ. Ak nepridávaš niečo navyše (napr. do výšky a pod.) - rekonštruuj veselo. Max. ohlás, že ideš opravovať (ale nie je to potrebné, lebo nepridávaš nič navyše).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marco1111111 ďakujem....a ešte by som sa chcel spýtať starosta postavil pred môj plot asi 5cm od neho búdu rozmer cca 1,5x1,5m a nemôžem otvoriť bránu uplne. Búda je z dreva na makadamovom podklade v zemi sú roxory z nich idu ocelové laná a tými je stiahnutá predáva tam suverníry........môžem voči tomu niečo robiť?A nepýtal si žiadne povolenie ani suhlas je tam asi 5 rokov už tá buda....Ďakujem
    misoft Môžeš. Zisti najskôr, či je tá búda na tvojom, alebo obecnom pozemku. Potom ho písomne upozorni na to, že obmedzuje vstup na tvoj pozemok, čí obmedzuje tvoje vlastnícke právo k pozemku a žiadaj o odstránenie, alebo posunutie búdy inde.
    Okrem toho - môžeš mu to aj inak znepríjemniť. Podnet na DÚ, či odvádza dane z predaja suvenírov, či má na to povolenie (i keď on, ako starosta si to iste sám sebe vystaví).
    marco1111111 Je na obecnom alebo na pozemku spf na mojom to nie je......skôr ma sere, že mi tá buda špatí a cloní na môj pozemok....a aj to, že nemôžem otvoriť bránu...inak mi je ukradnutá........a podla mna je to čierna stavba lebo je spojená zo zemou zvarom a lanami a to sa myslí mvyhradzuje v stavebnom zákone ako stavba.a ešte je pod nou upravený makadamový podklad...ale nie som si uplne istý......ale ak bude rýpať do plotu potom to na neho spustím naraz
      zbaliť
    luja5 03.11.14 15:18 odstránil(a) z Porady

    Rekonštrukcia oplotenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.