Zavrieť

Porady

Môžem požiadať o podporu z dobrov. poistenia a následne poistenie zrušiť?

Dobrý večer, chcem po ukončení poberania materskej začať poberať dávky v nezamestnanosti. Mám len balík dobrovoľného poistenia, ktorého súčasťou je aj poistenie v nezamestnanosti. Počas tehotenstva som ukončila živnosť, takže nemám súbeh so žiadnym poistením. Po priznaní podpory musím dobrov. poistenie obratom zrušiť, bez príjmu je nereálne platiť si ho :-(. Takže: prihlásim sa na UPSVaR a s papierom o zaradení medzi uchádzačov pôjdem do SP. Môžem hneď na druhý deň zrušiť dobrov. poistenie, aj keď ešte nebudem mať vyjadrenie o priznaní podpory? Nebude to vadiť? Nechcem urobiť nejaký kiks, aby som sa zbytočne nepripravila o podporu a na druhej strane každý deň poistenia pre mňa znamená poriadne mastné poistné. Viem, že poistné na dobrovoľné poistenie by som si musela platiť aj počas poberania podpory. Ďakujem.
Naposledy upravil Oliverka : 05.11.14 at 18:52 Dôvod: upresnenie
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch ?
Oliverka Mala by som mať. Balík poistenia som uzatvárala 06/2012.
veronikasad Kedy ti skončila materská dovolenka ?
veronikasad Doplň vek dieťaťa, končí ti materská alebo rodičovská dovolenka ?
Oliverka Zosumarizujem:
máj 2012 - nástup na 2. materskú
jún 2012 - uzatvorenie balíka dobrovoľného poistenia
január 2013 - ukončenie materskej, nástup na rodičovskú dovolenku s 2. dieťaťom
október 2013 - ukončenie SZČO, dobrovoľné poistenie pokračuje
máj 2014 - nástup na 3. materskú (rovno z rodičovskej)
Materská končí v januári 2015, dieťa sa narodilo v júli 2014.
ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    môžeš zrušiť aj hneď, ak máš splnenú podmienku .. a aj neskôr ísť na UPSVaR sa zaregistrovať.
    predpokladám, že myslíš dobrovoľné sociálne poistenie (balík - lebo DNP samostatne určite nemáš - a z DNP by ani dávka v nezamestnanosti nebola) )
    Naposledy upravil Katy a R : 02.11.14 at 20:03
    Oliverka Áno, mysela som celý balík sociálneho poistenia. Prešla som naň zo samostatného DNP, ktoré zrušili :-(.
    Možno sa mýlim, ale ak by som zrušila poistenie a išla sa registrovať na UPSVaR až neskôr, tak sa pripravím o podporu. Žiadosťou o podporu je potvrdenie z ÚPSVaR o zaradení medzi uchádzačov.

    Môžem požiadať o podporu z dobrov. poistenia a následne poistenie zrušiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.