Zavrieť

Porady

Podiel nároku na nehnuteľnosť

Zdravím.

Chcel by som sa opýtať na spoluvlastnícky podiel. Jedná sa mi o jeden pozemok zdedený po otcovi na kataster portali som si to vyhladal je to orná pôda cca 200m2 a napísané viac ako 20 majiteľov. To je všetko v pohode, len teraz neviem či na tých 200m2 je tento počet majiteľov? Pri každom je spoluvlastnícky podiel pri mne 1/4 pri inom 3/80, alebo 4/102786 a podobné cifry to neviem definovať. Vysvetlite mi to prosím.

Našiel som si to aj na katastrálnej mape, len ťažko sa v tom orientovať keďže tam nie sú žiadne body podľa ktorých by sa tam laik vedel orientovať. Vedel by som tento pozemok približne podľa niečoho približne určiť aj v reáli bez geodeta??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Matematika! Tých 200m2 patrí všetkým 20-tim, lenže niekto má väčší, iný menší podiel z toho. Ak chceš vypočítať, koľko je z toho tvoj podiel, preveď si jednotlivé podiely na spoločného menovateľa, tým vydelíš 200m2 a potom násobíš svojim čitateľom, ktorý ti vzišiel pri prevode na toho spoločného menovateľa.
    marjankaj A nie je jednoduchšie vypočítať 1/4 z 200????

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Myslim, ze nemusis na spolocneho menovatela. Staci, ked celkovu plochu vydelis menovatelom v tvojom pripade 4 a vynasobis citatelom v tvojom pripade 1 a mas svoj podiel v m2. Ak si vsetky podiely prevedies na spolocneho menovatela, vies si porovnat to, kto ma aku cast(cim je vyssie cislo v citateli, tym ma vacsiu cast), pretoze takto je to dost neprehladne. Avsak dolezite je to, ze nevies presne urcit, ktorych konkretnych 50m2 je tvojich. To sa musis bud dohodnut s ostatnymi spoluvlastnikmi, alebo sudnou cestou a vymerat to potom prostrednictvom komercneho geodeta, musis dat na to vyhotovit geometricky plan.
    Bez geodeta si asi neporadis s urcenim pozemku, iba ak by ta parcela mala naozaj vyrazne terenne hranice, ako je cesta, potok, jarok atd.

    Podiel nároku na nehnuteľnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.