Zavrieť

Porady

DPH z nájmu priestorov

Dobrý deň potreboval by som poradiť a upresniť
Nájom za priestory za 10 až 12/2014 obojstranne mesačný platca DPH. V 9/2014 vystavená predfaktúra na 900,00€ zaplatená tiež v 9/2014. kedy majú obe strany nárok na uplatnenie DPH.
Sarlotka neviem, ci je jasny princip dph, nemozu mat obe strany narok na uplatnenie DPH, jedna ma povinnost, druha narok na odpocitanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    1. dodavatel je povinny vystavit k prijatej platbe danovy doklad a odviest DPH dňom prijatia platby t.j. v 09/2014 mu vznika danova povinnost z prijatej platby

    2. odberatel si môže odpocitat dph na vstupe na zaklade prijateho danoveho dokladu najskor v 09/2014 a najneskor za 12/2014 v pripade že mu bude doručený daňovy doklad do konca kalendarneho roka
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bytoxpp ďakujem
    To znamená odberateľ vystaví faktúru daňový doklad s DPH v 9/2014 a odvedie cele DPH za obdobie 10 - 12/2014 v 9/2014
    Dodávateľ si odpočíta na základe dodanej faktúry z 9/2014 DPH za obdobie 10-12/2014 tiež v 9/2014
    Sarlotka nie dodavatel bol povinny odviest DPH za 9 mesiac, cize ak je mesacny platitel v DPH vykaze za 9 mesiac podanom do 25.10 ...
    Sarlotka myslite si pojmy
    dodavatel je ten co dodal sluzbu - prenajom je povinny odviest DPH
    odberatel je ten co sluzbu prijal - prenajima si priestor... DPH ma narok na odpocitanie a on moze bud 09,10,11,12 v pripade mesacneho platitela DPH a v pripade ze ma od dodavatela danovy doklad
    Sarlotka dodavatel prijma peniaze za prenajom, dodavatel vystavuje danovy doklad k prijatej fakture (vo vseobecnosti)
      zbaliť

    DPH z nájmu priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.