Zavrieť

Porady

Spätné podanie DPH

prezvali sme účto jednej firmy. Zistili sme, že minuly rok v júli prekročili obrat pre registr. DPH. Ideme sa spätne registrovať a podať DPH za každy mesiac. LEn sa chcem spytať. stačí mi nahdzovať všetky doklady od toho 19.07.2014 - kedy prekročili obrat? dufam že hej
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Nemáš zlý rok? lebo 19.7.2014 bolo toť nedávno určite nejde o minulý rok. Mala si na mysli 19.7.2013?
    Spätne ťa nezaregistrujú, ani spätne už neúčtuješ. Jedine ak ti to zjednoduší evidenciu pre odvod DPH za nezaregistrované obdobie - ale len ako pomocné účtovanie. Nemôžeš "oficiálne" účtovať o DPH za obdobie, keď firma nebola platiteľom.
    Ja si myslím, že jednoduchšie bude využiť evidenciu VF, DF a iných relevantných dokladov pre správne vyčíslenie daňovej povinnosti DPH.
    Dátum pre posúdenie obdobia nie je deň ked prekročili obrat, ale mesiac, čiže júl 2013? Kedže mali podať v takom prípade žiadosť o registráciu do 20.8.2013, tak obdobie pre vyčíslenie DPH začína 1.9.2013 (nejdem momentálne hľadať, kde je to takto usmernené, aj tak smerodajné bude vyjadrenie DU pri registrácii k DPH - predpokladám, že vám to obdobie určí správca dane).

    topas103 je offline (nepripojený) topas103

    topas103
    Ja som mala teraz tiež tento prípad, firma minulý rok v júli prekročila obrat, do 20.8. mala povinnosť sa registrovať a od 20.9.2013 do 12.8. 2014 kedy ju DÚ registroval ako platiteľa DPH podávala tzv.celkové DPH. To ti DÚ presne povie ten dátum.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.